Ekstremalny Półmaraton Górski - BiegiGorskie.pl

Ekstremalny Półmaraton Górski

16 października w Lipowej po raz kolejny wystartuje Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Jest o co walczyć, bo pula nagród wynosi w sumie 10 tys. złotych!

Półmaraton rozpoczyna się i kończy w Dolinie Zimnik. Trasa liczy prawie 22 km i przebiega przez Kościelec i Malinową Skałę aż na Szczyt Skrzycznego. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy we współpracy ze Starostwem Powiatu Żywieckiego, Gminą Lipowa oraz Nadleśnictwem Węgierska Górka przy wsparciu Nadleśnictwa Ujsoły i Nadleśnictwa Sucha.

Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w tym pamiątkowa koszulkę, a na mecie, pamiątkowy medal. Każdy zawodnik otrzyma też dwudaniowy posiłek z deserem i kawę lub herbatę. Na mecie zawodnicy będą mieli zapewniony dostęp do wody i napojów izotonicznych.

Aby zgłosić się do udziału w zawodach trzeba mieć ukończone 18 lat, wypełnić zgłoszenie na stronie:
https://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/520
oraz wpłacić opłatę startową, która wynosi 60 zł.

Opłaty startowe można dokonywać podczas rejestracji na stronie bgtimesport.pl lub w formie zwykłego przelewu na konto Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy: Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce nr 71 8131 0005 0014 6421 2000 0050 z dopiskiem „Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego” oraz z danymi zawodnika.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni nagrodami, pucharami i dyplomami. Pula nagród wynosi 8 000 złotych (atrakcyjne nagrody rzeczowe) + 2 000 złotych (nagrody pieniężne losowe: 10 razy po 200 złotych dla osób, które nic nie zdobyły) ufundowane przez Wójta Gminy Lipowa.

Dla wygody uczestników trasa będzie oznaczona biało-czerwoną taśmą, żeby nikt nie stracił cennych minut gubiąc drogę czy zastanawiając się, którędy biec.

Oczywiście obsługa techniczna i sędziowie będą również czuwali na trasie, mimo tego organizatorzy zalecają, aby każdy zawodnik miał przy sobie podczas biegu naładowany telefon z zapisanym w pamięci numerem GOPR (601-100-300), a najlepiej z aplikacją „Ratunek”. Na 5, 10 i 15 km trasy będą umieszczone punkty nawadniania.

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00; do biura zawodów można się zgłaszać już od godz. 8:00. Biuro, podobnie jak linia startu, znajduje się przy leśniczówce za Hotelem „Zimnik Luksus Natury”. Parkować samochody można wzdłuż drogi z zachowaniem bezpieczeństwa.

Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela biuro Stowarzyszenia tel. (33) 862-31-98, e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl

Regulamin zawodów znajduje się na stronie:

http://eurobeskidy.org.pl/imprezy-sportowe/ekstremalny-polmaraton-starosta.

Zapraszamy do udziału!

Sponsorem głównym wydarzenia jest GAZ SYSTEM.

Wydarzenie wspierają również Mineralpol Żywiec, PGE Energia Odnawialna, Brand’ys Design oraz AQUA S.A.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*