Finał Pucharu Sudetów ... - BiegiGorskie.pl

Finał Pucharu Sudetów …

Kończymy powoli kolejny biegowy sezon, a przed nami jeszcze między innymi finałowy bieg cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, czyli Interferie Run. Do tej pory finały cyklu odbywały się w Świeradowie – Zdroju po zakończeniu biegu alpejskiego Świeradów Run, a teraz czas na Szklarską Porębę! Alpejski Świeradów Run był w tym roku przedostatnim biegiem cyklu.

Ci którzy startowali w górskim półmaratonie Interferie Run w latach poprzednich, na pewno pamiętają, że trasa wiodła w odwrotnym kierunku i bieg kończył się w Świeradowie – Zdroju. Teraz pobiegniemy z izerskiego uzdrowiska w stronę Karkonoszy i właśnie w Szklarskiej, przy hotelu „Bornit”, skończymy.

Zmienia się również trasa biegu na 10 km, która kiedyś prowadziła z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa. Teraz mamy jedną pętlę ze startem i metą w Szklarskiej Porębie.


Jedno też się na pewno nie zmienia – trasa półmaratonu łączy dwa hotele sieci Interferie – Aqua Sport Hotel „Malachit” i Sport Hotel „Bornit” – z tym, że biegniemy w drugą stronę.

Na start do Świeradowa – Zdroju zawodnicy pojadą specjalnie podstawionymi autobusami.
Pierwszy z nich wyruszy na start o 10:00.

Biuro zawodów w „Bornicie” będzie działać już w piątek od godziny 17:00 do 20:00.
W dniu biegu zaczynamy o 8:00.

Do udziału w biegu można się zgłosić, korzystając z zapisów elektronicznych – https://online.datasport.pl/zapisy/sb2021/index.php

Będzie się można też zgłosić i zapisać tuż przed zawodami, na miejscu.

Będziemy więc mieli w Szklarskiej Porębie zakończenie sezonu i koniec cyklu czyli dekorację w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Sudetów. Poza tym, na najbliższym biegu jest również klasyfikacja dodatkowa – Mistrzostwa Polski Górników i Hutników pod patronatem spółki KGHM Polska Miedź.

Dekoracje zwycięzców półmaratonu i dychy zaplanowane są na godz. 14:00.
Generalka ruszy o 15:00.

Jesień w górach zawsze jest piękna, ale w Górach Izerskich i Karkonoszach najpiękniejsza.

Zapraszamy więc do wspólnego biegania i świętowania zakończenia sezonu. Przed nami piękny półmaraton z trasą wiodącą przez Góry Izerskie i kręta, selektywna górska dycha.

Kończymy tegoroczny Puchar Sudetów Super Bieg i już szykujemy coś specjalnego na kolejny sezon.

Więcej o naszych biegach: https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*