Biegowe plany na listopad? - BiegiGorskie.pl

Biegowe plany na listopad?

Sportowa i biegowa jesień w gminie Nowa Ruda to, tradycyjnie, ostatnie przygotowania do dwóch dużych biegowych wydarzeń:

Górskiego Biegu Niepodległości w Świerkach i do Półmaratonu Górskiego “Orzeł” w Sokolcu.

Bieg Niepodległości odbędzie się oczywiście 11 listopada, a bieganie ze startem i metą w Sokolcu zaplanowano tydzień później –  18 listopada.

Rejestracja zawodników i zawodniczek na oba biegi cały czas trwa i dostępna jest na portalu datasport.pl:

.
.
Górski Bieg Niepodległości to jeden z najlepiej ocenianych biegów górskich w Polsce, a oprócz wyjątkowości związanej z jego świątecznym I patriotycznym charakterem, organizatorzy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda dokładają kapitalną, selektywną i wymagającą trasę poprowadzoną po rozległych i widokowych Wzgórzach Włodzickich. Wiele osób przyjeżdża na ten bieg z najdalszych zakątków Polski, a trasa ceniona jest również przez zawodników ze ścisłej krajowej czołówki, których również na starcie nigdy nie brakuje.
.
.
Jeśli jednak mówimy już o najlepszych polskich biegaczach górskich, to trzeba pamiętać o 4. Półmaratonie Górskim “Orzeł”, który wystartuje 18 listopada spod schroniska “Orzeł” w Górach Sowich. To nie tylko jedna z największch i najważniejszych imprez biegowych w polskich górach, ale to również ostatni bieg zaliczany do punktacji Ligi Biegów Górskich Attiq. Cały sezon zbierania punktów do klasyfikacji generalnej na wszystkich biegach górskich w Polsce kończy się właśnie w Sokolcu. Po zakończeniu biegu czeka nas jeszcze uroczysta Gala Biegów Górskich, podczas której oficjalnie poznamy najlepszych polskich biegaczy górskich mijającego sezonu.
.
.

To właśnie 18 listopada pojawią się w Górach Sowich biegacze i organizatorzy biegów górskich z całej Polski.

.

.
Trasa Półmaratonu “Orzeł” ma 22 km i poprowadzona jest na dwóch niezależnych pętlach przez najpiękniejsze partie Gór Sowich. Podczas ubiegłorocznej edycji w góry zawitała już zima, co sprawiło, że rywalizacja była naprawdę wyjątkowa. Zarówno w Świerkach, jak i w Sokolcu wystartować może każdy kto chce zmierzyć się z górską biegową trasą.
.
.

Warto spróbować swoich sił w biegach górskich, a ci którzy już na ten krok się zdecydowali, wiedzą jedno: jeśli biegać, to tylko w górach, a zwłaszcza w Górach Sowich!

.
Gmina Nowa Ruda ma już w tym roku za sobą kolejne edycje Sowiogórskej Dychy i Półmaratonu Sowiogórskiego, a także tegoroczny Bieg na Wielką Sowę, który od lat uchodzi za najlepszy bieg alpejski w Polsce. Teraz czas na podwójną dawkę biegania w listopadzie.
.
.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*