Biegi Górskie MUFLON zapraszają - BiegiGorskie.pl

Biegi Górskie MUFLON zapraszają

20 sierpnia zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w trzeciej edycji Biegów Górskich w Dusznikach-Zdroju. W tym roku przygotowaliśmy 3 dystanse – 10, 21 i po raz pierwszy 32 km.

Ten najdłuższy prowadzi na najwyższy szczyt Gór Orlickich i zarazem Sudetów Środkowych – Orlicę.

10 km – trasa biegu, nieznacznie zmieniona względem poprzedniego roku, prowadzić będzie po Górach Bystrzyckich i Orlickich. Na początku zawodnicy będą mieli do pokonania podbieg do schroniska pod Muflonem. Następnie grzbietem gór Orlickich dobiegną do historycznej Doliny Strążyskiej, a potem przez Zielony Staw i Czarny Staw dobiegną do Jamrozowej Polany. Trasami biathlonowymi należącymi do nowo utworzonego Centralnego Ośrodka Sportu w Dusznikach-Zdroju dotrą do ostatniego zbiegu przed metą, która usytuowana będzie tam gdzie start – przy torze wrotkarskim w centrum miasta.

21 km – półmaraton MUFLON podobnie jak „dyszka” zaczyna się podbiegiem do schroniska pod Muflonem. Kolejne kilometry to droga szutrowa po Górach Orlickich, mocny zbieg i zmiana gór na Orlickie. Po dość stromym podbiegu zawodnicy odwiedzą widokową polanę na Granicznej z ośrodkiem Panderoza. W Podgórzu podbieg na Jamrozową Polanę, wzgórze Gajowa i zbieg do mety przy torze wrotkarskim.

32 km. Zdecydowanie jednym z atrakcyjniejszych miejsc w naszych górach jest Orlica – najwyższy szczyt gór Orlickich i zarazem Sudetów Środkowych. I właśnie ten dystans pozwala na utworzenie pętli, w której zwodnicy zdobędą ten szczyt. Trasa dystansu podobnie jak w pozostałych zaczyna się od podbiegu do schroniska pod Muflonem. Następnie Górami Bystrzyckimi zawodnicy dobiegną do rezerwatu przyrody – Torfowisko pod Zieleńcem. Kolejny ciekawy punkt na trasie to Zieleniec Sport Arena. Zawodnicy podbiegną trasami narciarskimi na grzbiet Gór Orlickich by w końcu zdobyć ich najwyższy punkt. Zbiegając zawodnicy zobaczą też Panderozę i – jak we wcześniejszych dystansach – Jamrozową Polanę.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie biegu https://visitduszniki.pl/biegi-gorskie/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*