TATRA FEST - 65 km przez szczyty Tatr - BiegiGorskie.pl

TATRA FEST – 65 km przez szczyty Tatr

Najtrudniejszy ultramaraton górski w Polsce – 65 kilometrów przez szczyty Tatr, święto sportu i moc atrakcji w pierwszy weekend wakacji Zakopanem.

W miniony weekend w samym sercu Tatr odbył się TATRA FEST – święto najbardziej wymagających biegów górskich, a także spotkań ze sportem dla najmłodszych. W trakcie wydarzenia w trzech biegach (TATRA FEST BIEG czyli Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra 202365 kilometrów, TATRA RACE RUN – 25 kilometrów i TATRA CROSS – 10 kilometrów) wystartowało łącznie niemalże 600 osób. Trzy biegi miały w sumie prawie 7 000 metrów przewyższenia.

fot. One Light Studio

Tomasz Skupień triumfował w tegorocznej edycji Tatra Fest Biegu, pokonując 65 kilometrów przez Tatry w imponującym czasie 8 godzin i 29 minut.

fot. One Light Studio

Karol Matyssek zajął drugie miejsce, docierając do mety po 8 godzinach i 35 minutach.

Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Sobczyk, który potrzebował 8 godzin i 37 minut, by ukończyć trasę.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Tatarek-Konik z wynikiem 10 godzin i 42 minuty.

Zaraz za nią na metę dobiegła Iwona Kik z czasem 10 godzin i 38 minut.

Ostatnia na podium była Joanna Piątek z czasem 11 godzin i 12 minut.

To wspaniałe osiągnięcia zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z wymagającym wyzwaniem i udowodnili swoją siłę oraz wytrzymałość w górskim terenie Tatr.

fot. Ariel Wojciechowski

Cała trasa była przyjemna. 60 kilometrów dobrze się biegło, to ostatnie 5 kilometrów było dla mnie najtrudniejsze. Pogoda była dobra do biegania, bo nie było gorąco, ale za to pojawiło się trochę problemów technicznych, bo przez deszcz było trochę ślisko.

Generalnie jednak to był bardzo fajny bieg, jak każdy w Tatrach – mówił na mecie Mistrz Polski Skyrunning 2023 Tomasz Skupień.

Tworzymy przestrzeń opartą na partnerstwie. Łączymy światy sportowców-amatorów i profesjonalistów-wyczynowców, ale też otwieramy zakopiańską społeczność i gości z całej Polski na ważne dla nas wartości: edukację dzieci, w kontekście kultury fizycznej, sportu i podejścia do natury polegającego na harmonii i równowadze – mówi Karolina Wierzbińska, współorganizatorka Tatra Fest.

W wydarzeniach towarzyszących wzięły udział setki dzieci i dorosłych. W Zakopanem w ramach Tatra Fest Kids pojawiły się m. in. legendy polskiego himalaizmu – Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki czy Ryszard Pawłowski, którzy przeczytali najmłodszym fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa w ramach akcji „Bajki Mają Moc„.

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://tatrafestbieg.pl/informacje/

Organizatorem TATRA FEST jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*