Beskid Wyspowy i Gorce zimą, czyli WTM - BiegiGorskie.pl

Beskid Wyspowy i Gorce zimą, czyli WTM

Nie ma już pakietów startowych na festiwal biegów górskich WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2021! Pięć dystansów, od 35 do 140 kilometrów, przyciąga wielu wytrawnych biegaczy. Najkrótszy dystans na festiwalu wcale nie jest krótki – WTM 35 ma 35 kilometrów – a mimo to, liczba osób, które chcą poznać tereny Beskidu Wyspowego i sprawdzić swoje możliwości na tych trasach rośnie z roku na rok. Roczna przerwa z uwagi na pandemię COVID-19 wyostrzyła nawet apetyt na te biegi.

To nie są łatwe trasy. Biorąc pod uwagę długość dystansów i warunki naturalne Beskidu Wyspowego, zawodnicy rzadko wybierają ten festiwal na swój debiut w biegach górskich. Beskid Wyspowy, pasmo leżące zaledwie 50 kilometrów od Krakowa, charakteryzuje zróżnicowane, często kamieniste podłoże i szczyty przypominające wyspy: żeby wejść na kolejny trzeba zejść z tego, na którym się jest i to niemal do podnóża góry. Stąd suma przewyższeń na każdym biegu podczas WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA jest duża. Zimą, ze względu na temperaturę, śnieg, nieraz lód, stopień trudności wzrasta.

Zawody odbędą się jak zwykle tydzień przed świętami: 17-19 grudnia 2021 r. Biuro zawodów, start i meta wydarzenia znajdują się w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, w środku lasu (powiat limanowski, gmina Mszana Dolna). Do tego miejsca nie dojedziecie samochodem – to jedna z rzeczy, które charakteryzują ten festiwal: do biura zawodów i linii startu, i mety w Bazie „Lubogoszcz” jest pod górę!

Trasy to pętle. Najdłuższe biegi pozwalają na poznanie lasów południowej Małopolski: nowotarskich, limanowskich i myślenickich. Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo zawodników m.in. zapewniając punkty odżywcze zaopatrzone w ciepłe posiłki i opiekę medyczną Grupy Podhalańskiej GOPR.

Hasłem przewodnim, motto Fundacji 4 Alternatywy jest: RUN – ECO – VEGE – CHARITY. Możecie być pewni, że wszystkie posiłki zapewnione przez organizatora będą wegetariańskie. Jeśli obostrzenia wynikające z pandemii nas nie zaskoczą, Fundacja 4 Alternatywy na pewno zorganizuje zbiórkę odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodków MONAR, dla których sport jest jedną z aktywności pomagających w wyjściu z nałogów. Zbiórka odzieży dotyczy nowych albo czystych używanych koszulek biegowych i innego sprzętu sportowego.

Dla spóźnialskich pozostaje śledzenie list startowych i wskoczenie na miejsce, z którego ktoś zrezygnuje albo oczekiwanie na ewentualną decyzję organizatora o powiększeniu limitów na listach startowych.

WINTER TRAIL MALOPOLSKA w Beskidzie Wyspowym koło Krakowa to piękny sposób na spotkanie podsumowujące rok, w doborowym biegowym towarzystwie.

Więcej informacji: ultratrailmalopolska.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*