20 rzeźnickich lat w Bieszczadach - BiegiGorskie.pl

20 rzeźnickich lat w Bieszczadach

Za nami IX Festiwal Biegu Rzeźnika a zarazem XX edycja samego Biegu Rzeźnika.

W tym roku ta kultowa bieszczadzka impreza zgromadziła na starcie pomimo pogody dość mocno „w kratkę” blisko 2500 biegaczy spośród ponad 2.700 zgłoszonych oraz duże grono najmłodszych w biegach dla dzieci.

Trzy dni biegania w Bieszczadach serwowało zawodnikom wszystko czego mogli się spodziewać – było sporo słońca ale i sporo deszczu, a nawet w drugim dniu Festiwalu burze z piorunami co poskutkowało rekordową ilością osób które nie ukończyły zawodów: W Rzeźniku Ultra blisko 20% a w samym Rzeźniku prawie 25% !

Foto: Piotr Dymus

Dzień pierwszy to II edycja Maratonu Rzeźnika oraz Marszu Roberta i Justyny Korzeniowskiej Walking Lovers, który zgromadził w tym roku blisko 100% więcej uczestników niż w roku ubiegłym.

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

W dniu drugim dwie ultra imprezy – Rzeźnik Ultra i Bieg Rzeźnika parami, którym towarzyszyły wspomniane burze z piorunami a fenomenalnemu zwycięzcy Rzeźnika Ultra przez prawie kilometr… niedźwiedź …

Foto: Magdalena Sedlak

Może właśnie dzięki temu 😉 zwycięzca Dominik Grządziel osiągnął znakomity wynik 10:31 wyprzedzając drugiego zawodnika na mecie o ponad 53 minuty !

Zacięta walka toczyła się także na XX Rzeźniku, gdzie ubiegłoroczni zwycięzcy – Piotr Huzior / Piotr Biernawski osiągnęli w pewnym momencie około 20 minut przewagi nad drugą drużyną…

Foto: Piotr Dymus

Ale jak to na Rzeźniku bywa – walka toczyła się do końca i około 10 km przed metą na prowadzeniu była już drużyna Dominik Milewski / Kamil Dąbrowski, którzy na metę dotarli z blisko 20 minutową przewagą nad „Piotrkami”!

Foto: Piotr Dymus

Pod względem pogodowym to właśnie dzień drugi był dla zawodników najtrudniejszy i właśnie tutaj byliśmy światkami tak wielu DNF’ów. A w regulaminowych 17 godzinach do mety Rzeźnika dotarły zaledwie 202 zespoły z czego tylko 4 drużyny zdecydowały się na Hardcora!

Foto: ZwiedzaniePrzezBieganie

A Rzeźnickiego Szlema (Maratin Rzeźnika + Rzeźnik Ultra + Rzeźniczek) – 14 zawodników.

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

Dzień trzeci to już biegi krótsze czyli 28 kilometrowy Rzeźniczek i 12 kilometrowa „Dycha na Jeleni Skok” –  a na nich łącznie blisko 1000 zawodników!

Foto: ZwiedzaniePrzezBieganie

Ten dzień to także biegi dla dzieci, których w tym roku była chyba rekordowa ilość !

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

Szkoda że tuż przed dekoracją i koncertem Wiewiórki Na Drzewie pogoda już powiedziała dość 😉 i rozpadało się na dobre i tylko najtwardsi pozostali pod sceną.

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

Jedna okrągła, dwudziesta rocznica samego Biegu Rzeźnika za nami, a za rok kolejna tym razem 10 rocznica Festiwalu.

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

Dla miłośników bieszczadzkiego biegania (nie tylko ultra) – pozycja obowiązkowa!

Do zobaczenia w Bieszczadach!

Pełne wyniki IX Festiwalu Biegu Rzeźnika: http://wyniki.b4sport.pl/ix-festiwal-biegu-rzeznika/m915.html

Więcej zdjęć na fb Bieg Rzeźnika: https://www.facebook.com/BiegRzeznika/photos_albums

Partnerem IX Festiwalu Biegu Rzeźnika jest Województwo Podkarpackie

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*