Dlaczego warto kupować ubezpieczenie na zimowe wyjazdy narciarskie? - BiegiGorskie.pl

Dlaczego warto kupować ubezpieczenie na zimowe wyjazdy narciarskie?

Zjeżdżanie na nartach lub snowboardzie po stromych, ośnieżonych zboczach może być pełne wyjątkowych emocji. Warto jednak do takich aktywności odpowiednio się przygotować. I nie mamy tutaj na myśli tylko zakupu sprzętu czy poświęcenia czasu na trening. Odpowiednie ubezpieczenia podróżne pozwolą Ci beztrosko cieszyć się zimowym szaleństwem. Dzięki dobrze dobranej polisie wiesz, że Twoja inwestycja w wiele niezwykłych wspomnień jest dobrze chroniona. Wyjaśniamy dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na zimowy wypad.

Wyjazdy na narty i snowboard bywają kosztowne

Zawsze marzyłeś o zabraniu swoich dzieci na tydzień w Alpy. W końcu udaje Ci się to osiągnąć, planując wyjazd w najbliższe ferie. Wszystko gotowe: rezerwacje domków, bilety na wyciągi, wypożyczenie sprzętu i zajęcia dla dzieci… Aż nagle, w noc przed wyjazdem, najmłodsza pociecha mówi, że jest jej gorąco i boli ją brzuszek.

Jeśli będziesz musiał odwołać podróż, stracisz wszystkie wydane pieniądze. Chroń swoja inwestycję w wypoczynek dzięki ubezpieczeniu podróżnemu, które zwróci Ci koszty za anulowany wyjazd. Świadczenia z tytułu rezygnacji mogą zwrócić Ci opłacone z góry rezerwacje, jeśli musisz odwołać swoje plany np. z powodu choroby towarzysza podróży. W ten sposób możesz przełożyć urlop bez utraty pieniędzy.

Ubezpieczenie podróżne może pomóc w przypadku kontuzji na stoku

Spokojnie zjeżdżasz na nartach z góry, gdy pewien snowboardzista przewraca się tuż przed Tobą. Skręcając, aby uniknąć uderzenia, zahaczasz o słup, podtrzymujący wyciąg krzesełkowy. Następną rzeczą, którą pamiętasz, jest obudzenie się w szpitalnym łóżku ze złamaną nogą. Co teraz?

Odpowiednie ubezpieczenia podróżne mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnej opieki. Po pierwsze, dobra polisa, uzupełniona o pakiet SKI&SPORT, pokryje koszty opieki medycznej, gdy dojdzie do wypadku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Po drugie, pokryje również koszty transportu do najbliższego szpitala, jeśli lokalne placówki medyczne nie są w stanie zapewnić odpowiedniego leczenia. Może również obejmować NNW lub koszty ratownictwa. Dobrze ubezpieczenie podróży stanowi poduszkę bezpieczeństwa dla Twoich osobistych finansów.

Dobra polisa chroni cenny sprzęt narciarski

W oczekiwaniu na zimową wyprawę na pewno kupisz w dobrej jakości narty, deskę snowboardową, kask, gogle, odpowiednią kurtkę, buty czy rękawice. Wystarczy chwila nieuwagi, by jeden z elementów Twojego wyposażenia uległ uszkodzeniu lub został skradziony. Ubezpieczenia podróży mogą obejmować i takie sytuacje, zapewniając świadczenia z tytułu utraty bagażu. Wielu podróżnych myśli, że „bagaż” to tylko walizka. W umowie bagaż często jest zdefiniowany jako mienie osobiste, które zabierasz ze sobą lub nabywasz podczas podróży. Jeśli więc Twoje mienie zostanie zgubione, zniszczone bądź skradzione w trakcie wyjazdu, polisa może pokryć poniesione straty.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*