Dobry zegarek do biegania nie musi być drogi. Sprawdź, co kupić! - BiegiGorskie.pl

Dobry zegarek do biegania nie musi być drogi. Sprawdź, co kupić!

Bieganie bez profesjonalnego zegarka sportowego? Dla wielu to niewykonalne! Jeżeli raz założysz go na rękę, już nigdy nie będziesz chcieć go zdjąć podczas treningu. Z takim zegarkiem nie tylko sprawdzisz datę, ale możesz skorzystać także z szerokiej gamy funkcji, które pomogą ci w analizie twoich postępów. Za taki mały komputer wcale nie trzeba płacić dużo – jak wybrać ten najlepszy i nie przepłacić?

Na rynku znajduje się obecnie bardzo dużo zegarków sportowych. Wybierane są między innymi przez amatorów biegania, jazdy na rowerze, nordic walkingu, sportów zimowych, trekkingu, aby wspomnieć tylko o niektórych dyscyplinach. Do wyboru mamy zegarki z podstawowymi funkcjami, na przykład mierzące liczbę kroków czy pozwalające na treningi interwałowe, możemy też zdecydować się na bardziej zaawansowany model z GPS oraz pulsometrem.

Za dobrej klasy zegarek wcale nie musimy płacić dużo. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeżeli mamy do dyspozycji mniejszą sumę, nasz wybór topnieje. Jeżeli zależy ci na tym, aby twój zegarek do biegania był wyposażony w GPS, w takim przypadku musisz przygotować się na wyższy wydatek, ale znajdziesz modele kosztujące mniej niż 500 złotych.

Dobry i tani zegarek do biegania – czyli jaki?

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakup bez ograniczeń finansowych, powinniśmy przede wszystkim poszukiwać modeli z jak najszerszą liczbą potrzebnych nam funkcji. Dla biegacza najistotniejsze będą możliwości treningowe zegarka, a także monitorowanie jego aktywności przez GPS, na przykład z możliwością zapisania trasy oraz jej analizy pod kątem pokonanych kilometrów czy spalonych kalorii.

Zegarek powinien posiadać dość duży i czytelny wyświetlacz oraz jak najdłuższy czas pracy na baterii, aby nie trzeba było go zbyt szybko ładować. Gdy chcemy skorzystać opaski HR do mierzenia tętna, warto sprawdzić, czy istnieje możliwość jej podłączenia. Wielu producentów udostępnia też użytkownikom specjalne serwis internetowe lub programy, za pomocą których można zbierać dane o treningach i stworzyć swój własny dziennik treningowy, a także analizować swoje postępy.

Gdzie kupić zegarek sportowy i nie przepłacić?

Przede wszystkim warto rozpocząć swoje poszukiwania od sklepów internetowych, ponieważ to właśnie w nich możemy znaleźć szeroką gamę produktów w najbardziej atrakcyjnych cenach. Do dyspozycji mamy między innymi popularne zegarki Polar czy Garmin, ale również mniej znanych, ale też zasługujących na uwagę marek, które zbierają pozytywne recenzje.

Jeżeli szukasz taniego i dobrego zegarka dla biegacza, zajrzyj do sklepu internetowego Dobiegania.pl, w którym znajdziesz wszystko, co potrzebne do biegania. Dodatkowo, dla nowych klientów, sklep przygotował kupon rabatowy w wysokości 40 złotych przy wydaniu co najmniej 200 złotych. W ofercie sklepu dostępny jest między innymi popularny zegarek do biegania Polar M400 w atrakcyjnej cenie.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*