Podsumowanie Montrail Ligi Biegów Górskich - BiegiGorskie.pl

Podsumowanie Montrail Ligi Biegów Górskich

Zakończyliśmy Ligę Biegów Górskich 2011. Wyłoniliśmy najlepszych biegaczy górskich sezonu. Czas na małe podsumowanie i poznanie osiągnięć najlepszych zawodników, by nie było wątpliwości co do ich osiągnięć i braku przypadkowości co do zajętych przez nich miejsc w Lidze.

W ciągu całego sezonu rozegraliśmy 56 biegów górskich, w których wystartowało ponad 7 tys biegaczy. Spośród nich zapunktowało w lidze 403 kobiety i 1238 mężczyzn. 10 zawodników wystartowało w 20 lub więcej biegach sezonu, a 40 w minimum 10 biegach spośród wszystkich 56.

Przedstawiamy sylwetki najlepszych zawodników oraz pierwsze trójki wszystkich klasyfikacji:

 


Klasyfikacje Kobiet:


Foto: najlepsze Panie w Lidze….

Oto pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji):

1.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin Bielsko-Biała) – 4.023 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: złoty medal MP w s.alpejskim, srebrny na długim i krótkim dystansie oraz w s.anglosaskim, VI Miejsce w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich (Słowenia)

2.(2) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team Wrocanka) – 3.525 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrzyni Polski na krótkim dystansie, wicemistrzyni w s.alpejskim oraz brązowa medalistka w s.anglosaskim, I m-ce w Biegu Finałowym Ligi, zyciężczyni 13 spośród 18 biegów Ligi w których wystartowała

3.(3) Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) – 2.664 pkt

Ważniejsze osiagnięcia:Mistrzyni Polski w Biegach Górskich w s.anglosaskim, brązowa medalistka Długodystansowych Mistrzostw Polski, V m-ce na krótkim dystansie i w s.alpejskim

4.(4) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team Porąbka) – 1.965 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: VI m-ce w Mistrzostwach Polski na Długim Dystansie, VII  m-ce w Mistrzostwach Polski na krótkim dystansie, Wicemistrzyni Polski Masters (K-40)

5.(5) Dominika Stelmach (Puma Running Team) – 1.749 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrzyni Polski na długim dystansie, 1 m-ce w Biegu Pod Radziejową, 3 w Biegu Na Magurkę, 4 w Mistrzostwach na krótkim dystansie i w stylu alejskim, 5 w s.anglosaskim

6.(6) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail/Maratonypolskie.pl) – 1.579 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: III m-ce w Maratonie Karkonoskim, III m-ce w Biegu Na Jaworzynę, IX m-ce w MP na długim dystansie, IV m-ce bieg Górski Szczawa, V m-ce w Półmaratoni Forrest

7.(7) Danuta Piskorowska (Wrocław) – 1.019 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: I m-ce w Maratonie Karkonoskim, I m-ce Lądek Trail, II m-ce w Biegu Na Jaworzynę, II m-ce w Półmaratonie Czarodziejska Góra, III m-ce w Biegu Na Hrobaczą Łąkę,  III m-ce w Biegu Do dobrego Źródła, III m-ce Półmaraton Boguszów Gorce, III m-ce w Wieczornym Biegu Na Górę Żar

8.(8) Magdalena Łączak (TEAM INOV-8 360 STOPNI) – 797 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: I m-ce w Biegu 7 Dolin (100 km), II m-ce w Wysokogórskim Biegu im. F.Marduły, III m-ce w Biegu na Czantorię (Mountain Marathon)

9.(10) Magdalena Frąckowiak (LLKS Osowa Sień) – 760 pkt

Ważniejsze osiagnięcia : III m-ce w alpejskich MP juniorek,  IV m-ce w anglosaskich MP juniorek, I m-ce w Biegu Górskim – Szczawa, II m-ce Lądek Trail, VI m-ce w Biegu Magurki, X m-ce w MP seniorów na krótkim dystansie,

10.(9) Antonina Rychter (UKS 1 Szczecinek) – 713 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: IV m-ce w Mistrzostwach Polski na długim dystansie, VI m-ce w MP w stylu alpejskim

Najlepsza biegaczka górska w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(2) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team Wrocanka) – 2.993 pkt
2.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin Bielsko-Biała) – 2.030 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) – 1.946 pkt

Najlepsza biegaczka górska w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin Bielsko-Biała) – 624 pkt
2.(2) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team Wrocanka) – 532 pkt
3.(14) Katarzyna Dulak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 450 pkt

Najlepsza biegaczka górska na długim dystansie (od 21.1 km) (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin Bielsko-Biała) – 1.369 pkt
2.(5) Dominika Stelmach (PUMA Running Team)- 631 pkt
3.(10) Antonina Rychter (UKS 1 Szczecinek) – 575 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):
1.(9) Magdalena Frąckowiak (LLKS Osowa Sień) -760 pkt
2.(17) Katarzyna Dulak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 450 pkt
3.(21) Amanda Stokowy (UKS Diament Jedynka Wodzisław) – 374 pkt

Seniorki I (K20-29):
1.(3) Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) – 2.684 pkt
2.(5) Dominika Stelmach (Puma Running Team) – 1.749 pkt
3.(10) Antonina Rychter (UKS 1 Szczecinek) – 713 pkt

Seniorki II (K30-39):
1.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 4.023 pkt
2.(7) Danuta Piskorowska (Wrocław) – 1.019 pkt
3.(8) Magdalena Łączak (TEAM INOV-8 360 STOPNI) – 797 pkt

Masters (K40-49):
1.(2) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team Wrocanka) – 3.525 pkt
2.(4) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team Porąbka) – 1.965 pkt
3.(6) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail/Maratonypolskie.pl) – 1.579 pkt

Weteranki I (K50-59):
1.(22) Alicja Banasiak (TKKF Beskidek/Sprint Bielsko -B.)–401 pkt
2.(36) Małgorzata Piątek (Żywiec) – 242 pkt
3.(48) Ewa Szmel (Lechia Piechowice) – 207 pkt

Weteranki II (K60+):
1.(43) Anna Dobkowska (KB Gleria Warszawa)  – 225 pkt
2.(200) Irena Lasota (Wałcz) – 30 pkt
3.(234) Krystyna Turowska (Jelenia Góra) – 21 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:


Foto: najlepsi górale w Lidze ...

Oto pierwsza dziesiątka open mężczyzn
(w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail/MUKSTHM Ostr.Św.)–5.773 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrz Polski w s.anglosaskim, wicemistrz Polski w s.alpejskim i na krótkim dystansie, 15 m-ce w MŚ w SkyMarathon, 18 m-ce w MŚ na długim dystansie, II m-ce w Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę (Finał Ligi)

2.(2) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka) – 4.337 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: IV m-ce w MP w s.alpejskim, V m-ce w MP na długim dystansie, I m-ce w Biegu Wysokogórskim F.Marduły, I m-ce w Biegu Na Górę Żar, I m-ce w Biegu Na Chrobaczą Łąkę, II m-ce w Biegu Magurki, II m-ce w Biegu Na Stożek, II m-ce w Biegu Górskim Limanowa Forrest, II m-ce w Biegu Na Śnieżkę, II m-ce w Biegu na Pilsko.

3.(3) Paweł Krawczyk (CW Reni-Sport Kraków) – 3.847 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: VI m-ce w MP na krótkim dystansie, VII m-ce w MP na długim dystansie, VIII m-ce w alpejskich i anglosaskich MP,  XXI m-ce w MŚ na długim dystansie, II m-ce w Wysokogórskim biegu im.F.Marduły, III m-ce w Biegu Na Chrobaczą Łąkę, III m-ce w Gorce Maraton, III m-ce w Biegu Na Jaworzynę, III m-ce w IV Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę (Finał Ligi)

4.(4) Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) – 3.677 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrz Polski w s.alpejskiem, I m-ce w Biegu Finału Ligi, 13 razy I m-ce w 16 biegach Ligi w których wystartował

5.(5) Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 3.160 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrz Polski na długim dystansie, Wicemistrz Polski w s.anglosaskim, brązowy medalista w s.alpejskim i na krótkim dystansie

6.(6) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 3.069 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Wicemistrz Polski na dlugim dystansie, rekordzista trasy Biegu Rzeźnika, I m-ce w Biegu Wysokogórskim F.Marduły, I m-ce w Maratonie Gór Stołowych, I m-ce w Półmaratonie Czarodziejska Góra, I m-ce w Lądek Trail, II m-ce w AXA Marathon, II m-ce w Gorce Maratonie

7.(7) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 2.537 pkt

Ważniejsze osiagnięcia:

8.(8) Rafał Ulfik (Politechnika Śląska Gliwice) – 2.519 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: II m-ce w Biegu Na Czentorię, V m-ce w Biegu Na Śnieżkę, V m-ce w Biegu do Dobrego Źródła, VI m-ce Pólmaraton Czarodziejska Góra

9.(9) Marek Swoboda (Byledobiec) – 2.433 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: I m-ce – Sudecka Setka, I m-ce – Maraton Karkonoski, II m-ce w Biegu Uzdrowiskowym Na Chełmiec, II m-ce Półmaraton Boguszów Gorce, III m-ce w Biegu 7 Dolin (100 km), IV m-ce w Biegu Wysokogórskim im. F.Marduły,

10.(10) Rafał Matuszczak (LLKS Osowa Sień)- 2.005 pkt

Ważniejsze osiagnięcia: Mistrz Europy Juniorów Młodszych (indywidualnie i drużynowo), Drużynowy Wicemistrz Świata Juniorów, alpejski i anglosaski Mistrz Polski juniorów, V m-ce w MP seniorów na krótkim dystansie.

Najlepszy biegacz górski w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(2) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka) – 3.037 pkt
2.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 2.885 pkt
3.(5) Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) – 2.667 pkt

Najlepszy biegacz górski w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(10) Rafał Matuszczak (LLKS Osowa Sień) – 1.111 pkt
2.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1006 pkt
3.(2) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka)- 950 pkt

Najlepszy biegacz górski na długim dystansie (od 21.1 km) (w nawiasie miejsce w kategorii open):
1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1.882 pkt
2.(6) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team)- 1.850 pkt
3.(8) Marek Swoboda (Byledobiec ) – 1.602 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):
1.(10) Rafał Matuszczak (LLKS Osowa Sień) – 2.005 pkt
2.(11) Dominik Jarco (RMD Montrail Team Pietrzykowice) – 1.817 pkt
3.(12) Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Św.) – 1.725 pkt

Seniorzy I (M20-29):
1.(2) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 4.337 pkt
2.(5) Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 3.160 pkt
3.(6) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 2.069 pkt

Seniorzy II (M30-39):
1.(1) Daniel Wosik (RMD Montrail/MUKS THM Ostr.Św.)–5.773pkt
2.(3) Paweł Krawczyk (CW Reni-Sport Kraków) – 3.847 pkt
3.(4) Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) – 3.677 pkt

Masters (M40-49):
1.(9) Marek Swoboda  (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 2.433 pkt
2.(18) Mariusz Gałuszka (PGNiG Gazow.Zabrzańska)– 1.367 pkt
3.(21) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 1.253 pkt

Weterani I (M50-59):
1.(20) Mirosław Dziergas (Starostwo Żywiec) – 1.330 pkt
2.(37) Janusz Pytel (Sosnowiec/TG Sokół Zakopane) – 751 pkt
3.(49) Waldemar Witulski (TG Sokół Zakopane) – 548 pkt

Weterani II (M60+)
1.(265) Stefan Sikora (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) –103pkt
2.(404) Zbigniewradomski (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) – 67pkt
3.(436) Józef Mosio (Wałbrzych) – 62 pkt


Klasyfikacja drużynowa (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji):
1.(1) RMD Montrail Team – 31.588 pkt
2.(2) Salomon Suunto Team – 8.078 pkt
3.(3) Byledobiec Anin /Bielsko-Biała – 8.054 pkt
4.(4) Puma Running Team – 4.802 pkt
5.(6) CW Reni Sport Kraków – 4.111 pkt
6.(5) Wrocław – 3.882 pkt
7.(7) LLKS Osowa Sień – 3.040 pkt
8.(9) TG Sokół Zakopane – 2.654 pkt
9.(8) Kraków – 2.414 pkt
10.(11) MUKS THM Ostrowiec Śwętokrzyski- 1.964 pkt

Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński
Komentarz: Dominik Ząbczyński

Parę słów o sezonie 2012 🙂

Zapraszamy już niebawem na kolejną odsłonę Ligi Biegów Górskich 2012. Oragnizatorów namawiamy do jak najszybszego przekazywania nam podstawowych informacji o ich zawodach a zwłaszcza ich dacie w roku 2012.

Na przełomie roku przedstawimy Wam nowy regulamin Ligi. W nowym sezonie czekają nas kolejne modyfiakcje regulaminu, które będą miały na celu jeszcze sprawiedliwsze wyłonienie najlepszych oraz zapewnienie zawodnikom dłuższego czasu na na trening i odpoczynek.

Na dzień dzisiejszy przewidujemy dwie główne modyfikacje regulaminu:
– do ligi będzie zaliczanych tylko 15? (liczba jeszcze może ulec zmianie) najlepszych (najwyżej punktowanych) startów danego zawodnika – zmiana ma zapobiec “gonieniu bez opamiętania” zawodników za punktami, kosztem treningu i odpoczynku.
– wprowadzimy wyjątek od punktowania “od dołu” – zawody rangi Mistrzostw Polski, które bywają z natury mniej “masowe” będą punktowane “od góry” – zmiana ma zapobiec sytuacji, gdy zawodnik zdobywając np. Mistrzostwo Polski, ze względu na frekwencję otrzymywał mniej punktów niż za niżesz miejsce, w zawodach o niższej randze i z mniejszym udziałem najlepszych zawodników, ale bardziej masowych.


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2011 <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2011 <-


 

Sponsorem Ligi była firma Alpin Sport – dystrybutor marek:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*