Mistrzostwa Bielska -Białej za nami - BiegiGorskie.pl

Mistrzostwa Bielska -Białej za nami

23 czerwca 2018 odbyły się 4.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy zapewnili uczestnikom możliwość rywalizacji na trzech rożnych dystansach.

Biegacze mieli możliwość uczestnictwa w dwóch długich biegach anglosaskich: Biegu 6 Schronisk (42 km) i Biegu 3 Schronisk (25,2 km) oraz w jednym biegu alpejskim Biegu na Klimczok na dystansie 7,2 km. Oprócz tego organizatorzy zorganizowali 2.Bieg Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado.

W biegach dla dorosłych uczestniczyło ponad 200 osób, a w biegach dla dzieci startowało prawie 150 osób.

Zwycięzcą Biegu 6 Schronisk został Piotr Huzior (ATTIQ TeamSalming) z Nowego Targu, który przebiegł 42 km górską trudną trasę w czasie 3h46m46s. Najlepsza wśród pań była Julia Honkisz (Nutrend) z Kóz z czasem 4h54m03s.

Zwycięzcą Biegu 3 Schronisk został Tomasz Janusz (Sklep Biegowy Bielsko-Biała) z Kaniowa, który przebiegł 25,2km trasę w czasie 2h04m30s. Wśród pań triumfowała Małgorzata Stępień z Krakowa z czasem 2h46m05s.

Zwycięzcą Biegu na Klimczok został Dariusz Marek (Alpin Sport Team) z Wieliczki, który przebiegł 7,2km trasę w czasie  40m47s. Wśród pań triumfowała Agnieszka Chwałek (skazaninasukces.pl) z Bestwiny z czasem 54m32s.

“W tym roku wprowadziliśmy do imprezy jeden bieg alpejski -Bieg na Klimczok – na dystansie 7,2km i przewyższeniu około 780 m. Poza tym biegiem, biegacze mogli się zmierzyć na dwóch długich dystansach 25 i 42 km. Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. W górach były 4 st.C, padał również grad. Po mistrzostwach otrzymaliśmy wiele podziękowań od uczestników. Nie ustrzegliśmy się jednak małych błędów, które zapewne w przyszłości wyeliminujemy. Już teraz chciałbym zaprosić na zawody do Bielska-Białej w przyszłym roku na piątą edycję Mistrzostw” – mówi Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

Atrakcją dwóch biegów był finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej. Każdy z biegaczy na mecie otrzymał okolicznościowy medal.

“Wielkim atutem przy organizacji tej imprezy jest zaplecze. Hala wielofunkcyjna w Bielsku-Białej daje duże możliwości, które staraliśmy się wykorzystać. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, w hali sportowej mogły się odbyć chociażby biegi dla dzieci. Nowoczesność, komfort i przestrzeń to lubią biegacze, a w Bielsku-Białej mamy takie możliwości.” – powiedział Marek Kołodziej z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ostatnią czerwcową sobotę odbywał się również Bieg Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado. W tych zawodach, wystartowało  prawie 150 dzieci. Każde dziecko otrzymało w pakiecie okolicznościową koszulkę, a na mecie okolicznościowy medal i słodki poczęstunek.

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować ponownie bezpłatne biegi dla dzieci. Było to możliwe dzięki firmie Befado, która mocno zaangażowała się w organizację biegów. Dzieci mogły spróbować swoich sił w biegach krótkich. Rodzice ocenili bardzo wysoką naszą organizację.” – podał Kuba Karcz

Organizator imprezy w Bielsku-Białej, stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę na 5 Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej. Zapisy ruszą w lipcu. Informacje i zapisy na stronie www.ultrabeskid.pl

Organizatorami imprezy byli: Gmina Bielsko-Biała, Ultra Beskid Sport, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(fot.UBS)

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*