Klubowe MP w biegach na orientację - BiegiGorskie.pl

Klubowe MP w biegach na orientację

W dniach 19-21 kwietnia odbyła się 1 runda Klubowych Mistrzostw Polski w biegach na orientację w Jeleniej Górze i okolicach.

Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski.

W pierwszy dzień zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim, którego trasy przebiegły ulicami Cieplic z metą w Parku Zdrojowym.

W sobotę uczestnicy przenieśli się do Borowic gdzie rywalizowali w ciężkich deszczowych i śnieżnych warunkach na dystansie klasycznym.

W ostatnim dniu, przy śnieżnej pogodzie, rywalizacja odbywała się w formie biegu sztafetowego, gdzie każdy zespół składał się z 3 zawodników.

Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Sportowy Paulinum Jelenia Góra, który od wielu lat organizuje zawody ogólnopolskie i międzynarodowe.

Dzięki wspaniałym terenom w okolicach Jeleniej Góry do uprawiania biegów na orientację, oraz możliwościami organizacyjnym, PZOS często przyznaje organizację zawodów rangi mistrzowskie klubowi Paulinum z Jeleniej Góry.

W KMP młodsi zawodnicy klubu walczyli o jak najwyższe miejsca.

W sprincie srebrny medal zdobył Krzesimir Górski, a w ostatnim dniu zawodów medal srebrny wywalczyli w sztafecie M16 chłopcy w składzie: Michał Jończy, Igor Górski i Szymon Ładomirski, a dziewczęta z K18 uplasowały się na 4 miejscu.

Miejsc tuż za podium było więcej w ten weekend. W klasyku w sobotę 4 był Kszesimir Górski w M12, a w M16 Szymon Ładomirski.