Łysa góra i okolice. Paragliding w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Łysa góra i okolice. Paragliding w Beskidach

W dniach 24 – 25.08.2013 przygotowaliśmy spotkanie pilotów w Beskidach i latanie na Łysej górze i okolicach. Wszystko oczywiście zależy od siły wiatru i zachmurzenia i dlatego przedstawiamy program naszego spotkania.

Zbiórka: w sobotę 24.08.2013 o godzinie 8:00 rano na boisku sportowym w Ostrawicy w restauracji Myslivna (dokładnie to to samo miejsce jak na zawodach Adrenalim Cup)

Mapa (miejsce spotkania): http://www.myslivna-ostravice.cz/kontakt/

Program:

Zainteresowani paralotniarstwem – trening na łączce.

Mamy dla was przygotowaną wystarczającą ilość kompletów paralotniowych. Z naszymi instruktorami przemieścicie się do Palkovic na łąki i małe górki doskonale nadające się do treningu naziemnego i na pierwsze loty – starty i loty z małym przewyższeniem. Trenować będziemy 2×4 godziny. W południe pojedziemy na obiad. Podobny program przygotowaliśmy również na niedzielę. Miejsce niedzielnego treningu potwierdzą instruktorzy względem kierunku wiatru. Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności samodzielnych startów, opadania na ziemię, niskich lotów i lądowania.

Program dla pilotów

Sobota – północnowschodni kierunek i zachmurzenie prawdopodobnie przeniesie nas na start na Javorniku – miejsce do latania w pobliżu miejscowości Frenštát pod Radhoštěm. Jeżeli chmury i wiatr jednak byłyby odpowiednie na start na Łysej górze przemieścimy się autami do Hotelu Bezruč i z tego miejsca pójdziemy pieszo 1 – 1,5 godziny na szczy Łysej góry.

Niedziela – w założeniu plan jest identyczny jak na sobotę. Jeśli według przepowiedni wiatr skręci na wschód, moglibyśmy przejechać i polatać na Jaworowym Wierchu.

Dla pilotów zapewniamy wjazd autami na startowisko na Javorniku.

Program dla PPG

Częścią naszych spotkań jest zmapowanie beskidzkich miejsc do latania i druk Przelotowego przewodnika dla paralotniarzy. W sobotę rano otrzymacie mapki terenu i umówimy się na wspólną motorową trasę. Ustalone miejsca będzie trzeba udokumentować, więc zabierzcie ze sobą fotoaparaty. Najlepsze zdjęcia wykorzystamy w przewodniku.

Wykłady dla pilotów

Mamy dla was przygotowane wykłady na temat perfekcyjnych startów, aktywnego pilotażu, beskidzkich terenów do latania i popularnych tras przelotowych. Czas i miejsce wykładów będziemy określać podczas dnia w zależności od pogody.

Zainteresowani lotami tandemowymi

Dla zainteresowanych lotami tandemowymi istnieje możliwość rezerwacji tandemu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z Dagmarą +420 773 296 773.

Zakwaterowanie

Na boisku sportowym w Ostrawicy są zarezerwowane domki z pokojami 2 osobowymi. Cena noclegu to 200 Kč osoba/noc. Zainteresowanych noclegami prosimy o poinformowanie nas w sobotę rano

Czekamy na spotkanie z wami

Dalibor Carbol i instruktorzy

Spotkania są realizowane w ramach mikroprojektu Czesko Polski Paragliding w Beskidach finansowany z OPPS CZ-PL 2007–2013, funduszy mikroprojektu Euroregion Beskidy.

cz-pl

 

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl