MGB / BeskidSki Cross w Spytkowicach - BiegiGorskie.pl

MGB / BeskidSki Cross w Spytkowicach

Już w najbliższą niedzielę 25 sierpnia zapadną decydujące rozstrzygnięcia w cyklu BeskidSki Cross. Szóstą i ostatnią rundę czempionatu będzie gościła Stacja Narciarska „Beskid” w Spytkowicach. Zawody będą jednocześnie ósmą odsłoną cyklu Małopolskie Biegi Górskie. Start do eliminacyjnego biegu zaplanowano tradycyjnie na godz. 11:00.

Zapraszamy!

Jaworki 254
image-12768

Wobec problemów lokalnego organizatora z prawidłowym oznaczeniem trasy ostatniej rundy obu cyklów w Jaworkach, które wydatnie wpłynęły na wyniki tych zawodów (część zawodników pomyliła trasę i nadłożyła dystansu), do końcowej klasyfikacji cyklu Beskid Ski Cross liczyć się będą ostatecznie cztery najlepsze wyniki każdego uczestnika (w przypadku MBG będzie to sześć wyników). Zawody w Jaworkach będą mogły zostać zaliczone w poczet tych wyników, ale tylko wtedy, gdy taka będzie wola danego zawodnika.

Szczegółowe informacje o problemach z trasą w Jaworkach można znaleźć pod tym linkiem:
http://www.festiwalbiegowy.pl/malopolskie-biegi-gorskie/mbg-beskidski-cross-licho-nie-spi#.UhW4Q6yGl1x

Z powodu zaistniałej sytuacji oraz dla zapewnienia sprawiedliwych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej obu czempionatów, dorobek poszczególnych zawodników w dotychczasowych eliminacjach zostanie opublikowany na stronach internetowych Festiwalu Biegowego tuż przed finałem cyklu Beskidzki Cross w Spytkowicach.

Jak zapewnia lokalny organizator, finałowe zawody będą najlepiej zabezpieczoną imprezą w kalendarzu obu cyklów. – Trasa w Spytkowicach zostanie oznakowana zarówno grubą, czerwono-czarną taśmą, jak i flarami wyciągowymi, siatkami i strzałkami kierunkowymi. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji będzie czuwał też zespół sędziów, który skrupulatnie będzie notował numery startowe zawodników w wybranych punktach trasy. Kto się w nich nie pojawi, zostanie zdyskwalifikowany – zapowiada Stanisław Trybuła z SN„Beskid”.

spytkowice-trasa
image-12769

Sama rywalizacja biegowa będzie się toczyć na dystansie 8 kilometrów, podzielonym na dwie pętle.

– Trasa biegowa będzie się pokrywała w części z trasą MTB wykorzystywaną w trakcie imprez kolarskich, które również organizujemy, ale zostanie wydłużona „w górę”. Zawodnicy będą biegać po stoku, lesie i łące, po drodze pokonają m.in. mostki rowerowe i górną stację wyciągu „Beskid”. Pętla będzie się zaczynać i kończyć przy dolnej stacji wyciągu, tam zlokalizowany będzie również sekretariat zawodów. Różnica wzniesień wyniesie ok. 280 m – objaśnia szczegółowo Stanisław Trybuła. Podkreśla, że z najwyższego punktu trasy roztacza się piękny widok na Gorce czy Babią Górę.

gorce
image-12770

Gorce – foto Jerzy Opioła

Finałowi cyklu BeskidSki Cross towarzyszyć będzie piknik dla dzieci. – Na parkingu przy dolnej stacji wyciągu stanie scena. Będą koncerty zespołów, DJ, a także dmuchane zjeżdżalnie dla maluchów, konkursy zręcznościowe, a dla całych rodzin ścianka wspinaczkowa i balon – informuje Tomasz Majchrowicz z SN „Beskid”. Zachęca do udziału w pikniku i samych zawodach biegowych.

Do zawodów w Spytkowicach można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w sekretariacie zawodów. Obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł.

Polecamy i zapraszamy!

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:
http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

-> Regulamin<-

logombg
image-12771

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*