Czesko polskie spotkanie w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Czesko polskie spotkanie w Beskidach

5.10-6.10.2013 – Czantoria, Mała Czantoria i okolice

Na naszym czwartym spotkaniu Pilotów w Beskidach planujemy poznać startowiska na Czantorii, Małej Czantorii, Ochodzitej. Jako że, jest to nasze ostatnnie spotkanie w tym sezonie chcieliśmy nadać trochę symbolizmu i miejsce zbiórki ustaliliśmy dokładnie na granicy polsko-czeskiej.

Zbiórka: Sobota 05.10.2013 o godzinie 9:00 na przejściu granicznym (Horní Líštná/Leszna Górna (droga Ustroń>Trzyniec).

Mapa (miejsce spotkania): link

Program

Zainteresowani paralotniarstwem – trening na łączce.

Sobota – przygotowaliśmy dla was trening zapoznawczy z paralotniarstwem. W pierwszej części wspólnie wyruszymy na szczyt małej Czantorii. Tam omówimy teren do latania i podstawy latania w górach. Kolejnie przemieścimy się wraz z instruktorem na pobliskie łączki i małe górki nadające się do nauki pierwszej części paralotniowego szkolenia. Będą to starty i loty z małym przewyższeniem. Trenować będziemy 6 godzin z ewentualną przerwą na obiad. Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności samodzielnych startów, oderwania od ziemi, niskiego lotu i lądowania. Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu.

Po zakończeniu szkolenia przemieścimy się na miejsce zakwaterowania czyli na Kubalonkę (link).

Około godziny 18:00 rozpoczniemy drugą część naszego spotkania. Spotykamy się w pobliskiej Karczmie Po Zbóju (www.karczmapozboju.com.pl). Proponujemy zostawić samochodu pod apartamentami i przejść do karczmy na piechotę.

Niedziela – program treningowy dostosowany do prognozy pogody.

Program dla pilotów

To czy będziemy latać  oczywiście zależy od prognozy pogody.

Sobota – przy południowym wietrze latać z Czantorii raczej nie będziemy, ale jako że będzie z nami Szymon czołowy pilot w Beskidach jestem spokojny, że warto przespacerować się na szczyt (+-30min) i posłuchać o lataniu z Czantorii i Małej Czantorii. Pamiętajcie o dobrym obuwiu. Po omówieniu terenu i możliwości przelotowych przemieścimy się na mniejszą górkę o nazwie Ochodzita lub inne miejsce do latania wybrane wedłóg prognozy pogody. Jeżeli tylko wiatr z południa nie będzie za mocny na Ochodzitej polatamy.

Około godziny 18:00 planujemy prezentację Nikoli Pokornej oraz kolację w pobliskiej Karczmie Po Zbóju. Tutaj także właściciele są przyjaźni paralotniarzom i otrzymaliśmy specjalną grupową cenę 25 zł pełny posiłek. Istnieje możliwość zostawienia samochodu pod apartamentami i przejście do karczmy na piechotę.

Co będzie jeszcze się działo?

Godzina 18:00 – zapraszamy na prezentację Nikoli Pokornej o lataniu w Indonezji.

Godzina 19:30 – wspólna kolacja.

Niedziela – program treningowy dostosowany do prognozy pogody. Możliwe miejsca do latania będą analizować nasi instruktorzy Patryk i Janik.

Zainteresowani lotami tandemowymi

Dla zainteresowanych lotami tandemowymi istnieje możliwość rezerwacji tandemu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z Dagmarą +420 773 296 773.

Zakwaterowanie

Mamy zarezerwowane eleganckie apartamenty na Kubalonce i dzięki przychylności właściciela otrzymaliśmy super cenę 30 zł/osoba/noc.

W razie pytań jesem do dyspozycji (Radek): +48 604 98 2001

Czekamy na wspólne spotkanie. Dagmara, Szymon, Janik, Patryk, Radek.

Spotkania są realizowane w ramach mikroprojektu Czesko Polski Paragliding w Beskidach finansowany z OPPS CZ-PL 2007–2013, funduszy mikroprojektu Euroregion Beskidy.

cz-pl
image-13477

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl