Szkolenie na medale MP i co dalej ? - BiegiGorskie.pl

Szkolenie na medale MP i co dalej ?

Poniższym artykułem/apelem o wsparcie klubu – wylęgarni młodych talentów chcielibyśmy rozpocząć szerszą dyskusję na temat szkolenia młodzieży, funkcjonowania klubów oraz wsparcia sportów biegowych w Polsce …

Zachęcamy do lektury, wsparcia i dyskusji oczywiście:

Sekcja biegowa Opoczno Sport Team jest stowarzyszeniem, które uczestniczy w szeregu imprez sportowych w całej Polsce .

Założycielem grupy jest wielki miłośnik biegania instruktor lekkiej atletyki Jacek Wojtarek.

Jacek pełni funkcję trenera , menagera, psychologa i w miarę możliwości sponsora grupy.

,,Na scenie Ogólnopolskiej jesteśmy od 2010 r kiedy zacząłem  pracę na rzecz młodzieżą.

szczyrk2
image-13484

W tym roku byliśmy na inauguracji Montrial Ligi Biegów Górskich w Szczyrku i tam poszło obiecująco bo mój zawodnik był na podium w swojej kategorii 16-19lat  jednocześnie debiutując w stylu alpejskim dziewczyny również były w trójce, ale nie zostały uwzględnione bo było ich za mało.

opoczno1
image-13485

Na mistrzostwach Polski na krótkim dystansie również przywieźliśmy medal niezwykle utalentowanej młodziczki Łucji Wiktorowicz , i zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji Klubowej .

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Międzygórzu było jeszcze lepiej bo zdobyliśmy trzy indywidualne jeden srebrny w młodziczkach i srebro  oraz   brąz w juniorach młodszych jak i  okazaliśmy się bezkonkurencyjni  w klasyfikacji klubowej.

mlodziczki
image-13486

W tym roku zwyciężyliśmy sztafetę w na Warszawskich Bielanach ,,wokół olszyn‘’  wygrywając z ENTRE.PL czy WAWSZAWIAKY , co pokazało , że jako grupa też jesteśmy mocni.

Mam zdolną młodzież, która chce trenować, chce biegać rozwijać się łamać bariery ludzkich możliwości, to młodzi bardzo ambitni zawodnicy którzy mogą być przyszłością tylko problemem  jest wielki  a mianowicie brak sponsora.

opoczno2
image-13487

Startujemy tylko tam gdzie jest nam blisko jedynie na Mistrzostwa Polski udało się znaleźć sponsorów i pokazaliśmy że warto w nas inwestować myślę, że gdybyśmy mieli odpowiednie warunki do realizowania planu treningowego i BPS  (bezpośrednie przygotowanie startowe ) moglibyśmy śmiało powiększyć nasze osiągnięcia a sponsorowi przynieść dobrą reklamę na arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej.

Jako klub mamy wsparcie u lokalnych ludzi którzy chcą nam pomóc np. portal www.opoczno.info zawsze opisuję  nasze dokonania  i zachęca do pomocy, jednak do tej pory sponsorów brak . ‘’

Bardzo dużym prawdopodobieństwem jest fakt iż sekcja biegowa OST przestanie istnieć jeśli sponsor się nie znajdzie i utalentowana młodzież medaliści Mistrzostw Polski  nie będą mieli gdzie trenować.

Warto było by dać szansę i chociaż przez jeden sezon pomóc przyszłości Polskiego sportu bo proces szkolenia zaczyna się właśnie na zdobywaniu doświadczenia w tych młodszych kategoriach.

A potem  powoli sukcesywnie z głową realizowania mezocykli  które przyczyną się  do odnoszenia sukcesów w przyszłości.  Jeśli ktokolwiek zechciał by pomóc prosimy o kontakt : jacekwojtarek@wp.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

3 komentarze to “Szkolenie na medale MP i co dalej ?”

 1. Przemek pisze:

  mysle ze wszystcy maja taki problem…młodzi, juniorzy czy nawet seniorzy… wyganane licencje a korzysci nie ma….

 2. Bogdan pisze:

  Mamy wielu bardzo dobrych biegaczy górskich, którzy swój sukces osiągnęli dzięki ciężkiej pracy i własnym pieniądzom. Nie mają oni wsparcia, sponsorów. PZL praktycznie ich nie wspiera.
  Świat biegów górskich będzie nam uciekał- można to już było zaobserwować na MŚ w Krynicy.
  Bez wsparcia ze strony państwa( np. zmiana przepisów podatkowych dotyczących sponsoringu ) będzie coraz trudniej….
  Wielka szkoda, że pieniądze pompuje się tylko w piłkę nożną, gdzie sukcesów nie ma żadnych!

 3. Kazik pisze:

  Zgadzam się z Bogdanem. Gdyby nie determinacja samych zawodników ich chęci i talent, to w ogóle by o nas nie było słychać. OGROMNE pieniądze idą na piłkę, a wynik jakie są to widać. Ani reprezentacja,ani kluby,a budżety idą w miliony zł. Ale czy my to zmienimy?

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*