Odzież termoaktywna - kiedy jest przydatna? - BiegiGorskie.pl

Odzież termoaktywna – kiedy jest przydatna?

Wraz z rozwojem sportu i coraz jego większą popularnością rozwija się także cała gałąź sprzętu sportowego – w tym właśnie odzieży termoaktywnej. Dziś przybliżymy ci jej zalety, zapraszamy do artykułu!

Czym jest odzież termoaktywna?

A więc najprościej mówiąc jest specjalna odzież, która ma za zadanie odprowadzanie potu – utrzymując przy tym optymalną temperaturę ciała. Jest ona zdecydowanie polecana przy uprawianiu sportu. Odzież taka musi ściśle przylegać do użytkownika, w przeciwnym wypadku nie spełni swojej podstawowej funkcji – odprowadzania potu. Istnieje wiele rodzajów odzieży termoaktywnej oraz dedykowanym odpowiednim częściom ciała – począwszy od skarpetek po czapki. Ich wybór będzie głównie zależał od Twoich potrzeb – oraz sportowi, który zamierzasz uprawiać. Do jazdy na nartach z pewnością przyda ci się cała bielizna wykonana w tej technologii. Z kolei dla biegacza bardzo przydatna będzie koszulka oraz krótkie spodenki.

Do jakich sportów warto zaopatrzyć się w odzież termoaktywną?

Każdy sport wykonywany zimą właściwie będzie kwalifikował się do używania odzieży termoaktywnej, poniekąd do niektórych sportów będziemy bardziej potrzebować takiego ubrania. Przykładowo bardzo przydatne są w narciarstwie oraz bieganiu. Jednakże nawet na co dzień możesz ubrać taką odzież, jest ona wygodna i pozwala utrzymać ciepłotę ciała. Ubrania sportowe wyprodukowane z takich materiałów również przydadzą się latem – będą co prawda różniły się parametrami ale – odprowadzą skutecznie nadmiar potu, dzięki czemu z pewnością się nie przegrzejesz.

Jak się ubrać?

Zasady ubierania się są bardzo proste – aby ubierać się efektywnie należy uwzględnić różne warstwy – tak, aby każdy element ubioru pełnił inną funkcję:
• Bielizna termoaktywna – odprowadzi szybko wilgoć i pot ze skóry
• Bluzy, polary – dadzą ciepło
• Warstwa zewnętrzna – chroni przed wiatrem, deszczem, śniegiem.

Tak poprawnie skonstruowane warstwy z pewnością zapewnią ci komfort termiczny nawet podczas bardzo mroźnych zim.

Jak wybrać odzież termiczną

Jak pewnie zauważyłeś odzież termiczna to zaawansowane ubrania sportowe – nie warto kupować tanich podróbek. Tylko wiodący producenci są w stanie zagwarantować odpowiednie parametry oraz trwałość oferowanych produktów z tej kategorii. Dobrym więc pomysłem jest dozbieranie brakującej kwoty i kupno odzieży z najwyższej półki. Warto sprawdzić promocje w internecie, zwłaszcza po sezonie, kiedy obniżki sięgają czasami nawet do -70%.

Jeśli więc jeszcze nie posiadasz w swojej szafie tego typu odzieży, a uprawiasz czynnie sport – nie czekaj, tylko rozejrzyj się za promocjami na tego typu ubranie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, pozwoli ci to na czerpanie jeszcze większej przyjemności z uprawiania sportu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*