Znakomity występ Celińskiej w Dębnie - BiegiGorskie.pl

Znakomity występ Celińskiej w Dębnie

Podczas rozegranych w Dębnie Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie świetnie spisały się nasze góralki.

Zdecydowanie najlepiej wypadła Anna Celińska (Byledobiec Anina/Bielsko-Biała) która zdobyła brązowy medal! Bardzo dobrze to wróży na nowy sezon, gdyż jak sama Mistrzyni wspomina jej treningi w większości odbywały się w górach i nie pracowała w tym czasie zbyt wiele nad „płaską” szybkością.

Anna Celińska to obok Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik nasza eksportowa para w biegach górskich. Ania w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata WMRA w długodystansowym biegu górskim, a w Mistrzostwach Europy Skyrunning była 6.

sky4

Drugie miejsce zajęła zawodniczka, której także nie są obce starty w górach. Ewa Brych Pająk, choć trudno nazwać ją rasową góralką w 2010 roku zdobyła srebrny medal w alpejskich Mistrzostwach Polski.

6 miejsce zajęła kolejna góralka – srebrna medalistka na długim górskim dystansie – Antonina Rychter (MKL Szczecinek).

DSC_0177-001

Podium długodystansowych Mistrzostw Polski 2013 – pierwsza Anna Celińska, druga Antonina Rychter