Zima w pełni na Malinowskim - BiegiGorskie.pl

Zima w pełni na Malinowskim

W wyjątkowo trudnych warunkach zimowych, przy padającym śniegu, wietrze i mgle ponad 170 osób wystartowało w międzynarodowym XVIII Memoriale Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie.

W sobotę 18 kwietnia zawodnicy z Polski, Słowacji i Czech pokonali wymagającą, przepiękną trasę: z Hali Gąsienicowej na Liliowe, Świnicką Przełęcz i Karb, Zawrat, przez Pustą Dolinkę na Kozią Przełęcz i do mety przy Schronisku Murowaniec. Zwycięzcy Jozefovi Hlavco ze Słowacji pokonanie tej liczącej ponad 1500m przewyższenia i około 12km trasy zajęło zaledwie 2h 2minuty, a najszybszej z kobiet,  Ani Figurze z Zakopanego: 2h 14minut!

Malinowski 1
image-20978

Dwa pozostałe miejsca podium zajęli ratownicy, którzy podczas Memoriału walczyli także o tytuł Mistrza Polski Ratowników Górskich  – drugi zawodnik Jacek Żebracki po wspaniałym finiszu zwyciężył w tej kategorii jako senior. Po latach wygrywania Memoriału trzecim miejscem musiał zadowolić się Milan Madaj, który był najlepszym ratownikiem – weteranem, a w kategorii nestorów wygrał Milan Nedelka.

Malinowski b
image-20979

Łatwiejszą trasę z Hali Gąsienicowej na Suchą Przełęcz i Karb oprócz dorosłych w kategorii „amator” (zwyciężyli Sebastian Druszkiewicz i Marta Krzeptowska) pokonały też dzieci, kadeci i juniorzy w wieku 12-20 lat, a wśród nich najlepsi okazali się Peter Polovka (junior), Franek Rząsa (kadet), Ewa Brzeska (kadetka) i Maciek Korzeniowski (dzieci).

Malinowski 7
image-20980

Tradycyjnie już Memoriał był także zakończeniem zmagań w Pucharze Polski PZA, który zdobyli Marcin Piętka i Ania Figura w kategorii senior, Tomasz Brzeski i Klaudia Tasz w kategorii weteran, Piotr Niessner i Zofia Gutek w kategorii nestorów, Marek Legaszewski w kategorii juniorów oraz Franciszek Rząsa i Ewa Brzeska w kadetach.

Malinowski a
image-20981

Mimo , że zawodnicy imprezą do rana w gościnnych progach Schroniska Murowaniec zakończyli oficjalny sezon zawodów w Polsce, to tegoroczna wiosna zakpiła z zimy. Tuż po zawodach w Tatrach spadło od 20 do 30cm śniegu, także dobre warunki skiturowe mają szansę utrzymać się aż do majowego weekendu.

Malinowski 9
image-20982

Organizatorzy Memoriału Klub TKN Tatra Team oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dziękują sędziom, ratownikom i sympatykom za pomoc przy organizacji zawodów, a także Sponsorom: marce Dynafit – za ufundowanie koszulek i nagród, FlexiStav, Pomoca, Piekarni Cukierni Gałuszka, Manufaktura Piwna, Sewik oraz Biuro Promocji Zakopanego.