Montrail Liga Biegów Górskich 2015 (cz.4) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich 2015 (cz.4)

W miniony weekend mieliśmy tylko jeden bieg górski – Na Trzy Korony. Nie pojawiło się na nim zbyt wielu zawodników ze ścisłej czołówki a to ze względu zapewne na zbliżające się Mistrzostwa Polski na długim dystansie, które odbędą się w najbliższą sobotę w Szczawnicy.
Tą absencję wykorzystał trzeci w tabeli Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ), który dość łatwo poradził sobie w Sromowicach z rywalami, dzięki czemu awansował na fotel Lidera. Najbliższe Mistrzostwa w Szczawnicy zweryfikują zapewne siłę tego zawodnika, o którym już wcześniej pisaliśmy że może być “czarnym koniem” tegorocznych rozgrywek.
.
.
To jedyna acz ważna zmiana w czołówce Montrail Ligi Biegów Górskich – wśród Pań bez zmian prowadzi rewelacyjna Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych z Opoczna – Łucja Wiktorowicz przed zwyciężczynią ubiegłorocznej Montrail Ligi Dominiką Wiśniewską -Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) i kolejną juniorką, góralką znad morza Julią Dias (LKS Zorza Gdynia).
.
.
W najbliższy weekend aż 9 biegów górskich we wszystkich możliwych stylach: alpejskim, anglosaskim, na długim i ultra dystansie w tym wspomniane wcześniej  Wielka Prehyba – Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.
Oj będzie się działo…
Po 4 kolejkach w Montrail Lidze Biegów Górskich zapunktowało  294 mężczyzn i 117 kobiet.
.
Oto poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 370 pkt

2.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 200 pkt

3.(3) Julia Dias (LKS Zorza Gdynia) – 170 pkt

4-5.(4-5) Marta Kurdziel (Tenczynek) – 140 pkt

4-5.(4-5) Kamila Zatorska (KKB OSiR Krosno) – 140 pkt

6.(6) Kinga Pachura (Ceneria.pl/Goryonline.com) – 138 pkt

7-8.(7-8) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 120 pkt

7-8.(7-8) Paulina Górak (MLUKS Tarnów) – 120 pkt

9-12. (9-12) Dominika Bolechowska  (Attiq Team Zakopane) – 100 pkt

9-12. (9-12) Katarzyna Kanclerz -Januszewska (Jastrzębie-Zdrój) – 100 pkt

9-12. (9-12) Marcelina Podgórni (WKS Wawel Kraków) – 100 pkt

9-12. (9-12) Gabriela Rolka (Nowy Sącz) – 100 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(1) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 370 pkt
2.(3) Julia Dias (LKS Zorza Gdynia) – 170 pkt
3.(4-5) Kamila Zatorska (KKB OSiR Krosno) – 140 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 200 pkt
2.(9-12) Gabriela Rolka (Nowy Sącz) – 100 pkt
3.(13-14) Anna Kącka (Zakopane) –90 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(4) Marta Kurdziel (Tenczynek) – 140 pkt
2.(6) Kinga Pachura (Ceneria.pl/Goryonline.com) – 138 pkt
3.(15-16) Monika Dryja (Warszawa) – 85  pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 120 pkt
2-3.(9-12) Dominika Bolechowska  (Attiq Team Zakopane) – 100 pkt
2-3.(9-12) Katarzyna Kanclerz -Januszewska (Jastrzębie-Zdrój) – 100 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(49) Bogusława Siwa -Zych (Kraków) – 30 pkt
2-3.(68-70) Jolanta Zaręba (Kostyra) – 16 pkt
2-3.(68-70) Agata Motyka (KS Halny Węgierska Górka) – 16 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(-) ———————————— pkt
2.(-) ———————————— pkt
3.(-) ———————————— pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 200 pkt
2.(2) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 170 pkt
3.(3) Marta Kurdziel (Tenczynek) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 200 pkt
2.(3) Julia Dias (LKS Zorza Gdynia) – 170 pkt
3.(4-5) Kamila Zatorska (KKB OSiR Krosno) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1. (9-12) Katarzyna Kanclerz -Januszewska (Jastrzębie-Zdrój) – 100 pkt
2. (15-16) Monika Dryja (Warszawa) – 85  pkt
3.(19) Iwona Kik (Strzyżów) – 70 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(29) Edyta Rutkowska (Hrmax Żory) – 50 pkt
2.(31) Dorota Trzeja-Zdanowska (Bytom) – 45 pkt
3.(35) Anna Łukasik (KE Jastrzębie Zdrój) – 40 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(3)  Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ) –  294 pkt 

2.(1)  Bartłomiej Czyż (Alphawoolf BikeBrothers Oshee Team)– 222 pkt 

3.(2)  Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 200 pkt  

4-6.(4-6) Mateusz Celak (Sport Team Opoczno) – 190 pkt

4-6.(4-6) Piotr Huzior (ATTIQ Nowy Targ) – 190 pkt

4-6.(4-6) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 190 pkt

7. (7) Kamil Leśniak (Inov-8)– 180 pkt

8.(8) Piotr Czapla (Sulis Hoko Team) – 160 pkt

9.(9) Daniel Dulski (WKB Meta Lubliniec) – 150 pkt

10.(10) Paweł Przybyła (Szczyrk) – 145 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1. (4-6) Mateusz Celak (Sport Team Opoczno) – 190 pkt
2. (13) Szymon Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 116 pkt
3. (37) Rafał Piekarski  (Sport Team Opoczno) – 72 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Czyż (Alphawoolf BikeBrothers Oshee Team)– 222 pkt
2.(7) Kamil Leśniak (Inov-8)– 180 pkt
3.(8) Piotr Czapla (SULIS Hoko Team / UKS Olimpia Zabrze) – 160 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ) –  194 pkt
2.(3) Piotr Koń (RMD Montrail Team – 200 pkt
3.(4-6) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 190 pkt

Masters (M40-49):

1.(4-6) Piotr Huzior (ATTIQ/FAKE Runners Nowy Targ) – 190 pkt
2.(12) Marek Sokołowski (SKOK Wesoła)– 118 pkt
3.(21-23) Tomasz Kołder (PAKO Team Cieszyn) – 90 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(83) Mirosław Wawak (Międzybrodzie) – 48 pkt
2.(94) Janusz Pytel (TG Sokół Sosnowiec)  – 42 pkt
3.(106) Mirosław Skwarliński (Żory) – 35 pkt

Weterani II (M60+)

1.(67) Roman Trzcieliński (Warszawa) – 55 pkt
2.(242) Piotr Liszka (Limanowa Forrest) – 7 pkt
3.(-) ———————————— pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3)  Piotr Koń (RMD Montrail Team – 200 pkt
2.(7) Kamil Leśniak (Inov-8)– 180 pkt
3.(8) Piotr Czapla (SULIS Hoko Team / UKS Olimpia Zabrze) – 160 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ) –  100 pkt
1-2.(17) Paweł Kosek (Tychy) – 100 pkt
3-4.(21-24) Krzysztof Bodurka (Nielepice) – 90 pkt
3-4. (21-24) Grzegorz Rakoczy (Kraków) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(16) Bartosz Gorczyca (Skołyszyn) – 100 pkt
1-2.(18) Ilya Marchuk (UNTS Warszawa) – 100 pkt
2-3.(2) Bartłomiej Czyż (Alphawoolf BikeBrothers Oshee Team) – 90 pkt
2-3.(22) Andrzej Juraszek (Ustronianka) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4-6)  Piotr Huzior (ATTIQ Nowy Targ) – 100 pkt
2.(23) Tomasz Kołder (PAKO Team Cieszyn) – 90 pkt
3.(20) Andrzej Zieliński (HRmax Żory) – 80 pkt

Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński

Foto: K.Lachowski, M.Bielawa, Perły Małopolski, Pokonajastmę.pl

Współpraca:

Obsługa Komputerowa Piotr Kozak


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2015 (cz.4) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2015<-


Najbliższe zawody:

2015.03.25 – XXV Wiosenny Festiwal Biegowy – Bieg Na Grojec (Żywiec) (Bieg alpejski ~4,9km (+310m)) (Kat.I)

2015.03.25 – Hardy Rolling (Szczawnica) (Bieg anglosaski ~6km (+/-350m)) (Kat.I)

2015.03.25 – Bieg Na Zamek Grodno (Zagórze Śląskie k/Wałbrzycha) (Bieg alpejski ~9km)) (Kat.I)

2015.03.25 – Chyża Durbaszka (Szczawnica) (Bieg anglosaski ~20 km (+/-820m)) (Kat.I)

2015.03.25 – Wielka Prehyba – Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim (Szczawnica) (Bieg na długim dystansie ~42.195 km (+1.925/-1.925m)) (Kat.M)

2015.03.25 – Niepokorny Mnich (Szczawnica) (Bieg na ultra dystansie ~94 km (+ 4100 m/– 4100 m)) (Kat.I)

2015.03.25Beskidzka 160 Na Raty cz.1 (Gmina Goleszów) (Biegi na ultra dystansie ~100 km) (Kat.I)

2015.03.25Beskidzka 160 Na Raty cz.1 (Gmina Goleszów) (Biegi na ultra dystansie ~50 km) (Kat.I)

2015.03.25Beskidzka 160 Na Raty cz.1 (Gmina Goleszów) (Biegi na długim dystansie ~23,5 km) (Kat.I)


Zawody promujące się na Portalu:

.

banerMamut  zamoyski2  8



Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*