Zieleniec zaprasza na bieg górski

Na południe od Gór Stołowych, za szerokim obniżeniem Kudowy i przełęczą Polskie Wrota (660m n.p.m.) wznosi się pasmo Gór Orlickich, których zdecydowana większość, ciągnąca się z północnego zachodu na południowy wschód leży w Czechach. Od polskiej strony dostępny jest tylko szczyt – Orlica (1084 m n.p.m.) będąca najwyższym szczytem polskiej części Gór Orlickich. Orlica jest jednocześnie najwyższą górą w polskich Sudetach Środkowych, ale sam wierzchołek Orlicy leży na terenie Czech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tak pięknych okolicznościach górskiej przyrody już 23 sierpnia 2014r. odbędzie się I Bieg górski w Zieleńcu, na który serdecznie zapraszają Stowarzyszenie Zieleniec i Centrum Śnieżnik Międzygórze. Bieg będzie miał zarazem rangę Otwartych  Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach górskich stylem anglosaskim.

Oprócz rywalizacji biegaczy górskich, dla ich rodzin i osób towarzyszących  będzie możliwość udziału w rodzinnej  wycieczce Nordic Walking po trasie biegu i Górach Orlickich.

Impreza będzie więc nie tylko doskonałą okazją do sprawdzenia się w biegu górskim, ale też promocją turystyczno-rekreacyjnych walorów Dolnego Śląska w Górach Orlickich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bieg rozgrywany będzie na 5km pętli, z różnicą wzniesień  (+/- 148m).
Kobiety będą pokonywać jedną pętlę 5km, a mężczyźni  rywalizować będą na trasie o długości 10km (2 pętle po 5km).

Zieleniec mapka

Bieg odbędzie się z podziałem na kategorie open kobiet i open mężczyzn, w których za trzy pierwsze miejsca przewidziano nagrody pieniężne (na dzień 12.08.2014r. pula nagród wynosi 2.800zł). Za pierwsze trzy miejsca w kat. żeńskich i męskich medale.

Kobiety open i mężczyźni open:
I miejsce – 500zł.
II miejsce – 300zł.
III miejsce 250zł.
IV miejsce 150zł.
V miejsce 100zł.
VI miejsce 100zł.

Każda osoba, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Na trasie i mecie napoje, posiłek regeneracyjny po biegu oraz zabezpieczenie medyczne GOPR podczas trwania zawodów.

Opłaty startowe: kobiety i mężczyźni 20 zł.; renciści i emeryci 10 zł.; młodzież od 14 roku życia wzwyż 10 zł. Zgłoszenie po 20 sierpnia 2014r. będzie skutkowało naliczeniem opłaty startowej powiększonej o 100%.

->Regulamin zawodów <-

Adres Biura Zawodów i zgłoszenia:

Ośrodek Wczasowy Ski§spa
Zieleniec 69
57-340 Duszniki Zdrój
skispa@zieleniec-ski.pl
tel/fax 74 866 93 07; kom. 607 432 229
http://www.zieleniec-ski.pl/

Do dnia 20.08.2014r. zgłoszenia należy nadsyłać na powyższy adres. W dniu 22.14.2014r. (piątek) Biuro Zawodów będzie czynne od godz. 18:00 do godz. 20:00;
w dniu biegu (sobota) od godz. 8:00 do godz. 10:30.

Jerzy Rybczyński – Kierownik Zawodów

Z ostatniej chwili: Organizatorzy przygotowali dla najlepszych szóstek K i M nagrody niespodzianki oraz nagrody rzeczowe rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu.

Post navigation

Kamil Leśniak – misja UTMB

Zapraszamy na krótką rozmowę z Kamilem Leśniakiem – ultramaratończykiem przygotowującym się do Ultra Trail Du Mont…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te