Zbliża się II Półmaraton FANTOM-a

„Przez cały rok przyjeżdżamy do Was, zabezpieczamy wasze imprezy w najbardziej niedostępnych miejscach. Tym razem zapraszamy do Kurowa, na nasze podwórko” – mówi Piotr Pieczara z Grupy Ratowniczej FANTOM współorganizator II Półmaratonu FANTOMA w Kurowie. Półmaraton górski odbędzie się 3 września br. w Kurowie niedaleko Stryszawy.

Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa, niedaleko Krakowa i Żywca. „Bieg – II Półmaraton Fantoma – będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego. Tym dniem, żyje cała miejscowość” – dodaje Piotr.  Niższe wpisowe przewidzieliśmy do 15 sierpnia.

3

W tym roku oprócz górskiego półmaratonu odbędzie się również bieg krótki na dystansie 6km oraz marsz Nordic Walking. W trakcie pikniku rodzinnego funkcjonować będzie m.in. Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA. Osoby będą uczyły się udzielać pierwszej pomocy pod nadzorem Ratowników Medycznych.

23

Impreza jest współorganizowana przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport,
organizatora wielu imprez biegowych m.in. Górska Pętla UBS 12:12 w Brennej czy też Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich.

22

„Impreza zapowiada się naprawę rewelacyjnie, sama miejscowość jest tak
klimatyczna, cicha i spokojna, ludzie życzliwi i bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie. Każdy biegacz Półmaratonu Fantoma dostanie pamiątkę regionalną na mecie bo Gmina Stryszawa należy do głównych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce. Będą rękodzieła stryszawskie, a dla najlepszych „klepoki”.

Bieg_Fantoma6

Naprawdę zostaniecie ciepło i życzliwie przyjęci. W pakiecie znajduje się okolicznościowa niespodzianka, stryszawski posiłek, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe. – zaprasza Kuba Karcz jeden z głównych organizatorów imprezy z Ultra Beskid Sport.

bieg_fantoma5

Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą biegi dla dzieci na różnych dystansach, jazdy samochodami terenowymi, przejażdżki konne, gry i zabawy sprawnościowe. Świetne wyroby cukiernicze zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa.

dzieci

„Serdecznie zapraszam Was wszystkich, a w szczególności miłośników biegania i marsz Nordic Walking. Zachęcam do aktywny wypoczynku – biegu na 5 km, a zaawansowanych biegaczy do do wzięcia czynnego udziału w Półmaratonie Fantoma. Organizujemy też Marsz Nordic Walking.” – mówi biegaczy Rafał Lasek – Wójt Stryszawy.

LOGO_FANTOM

Trwają zapisy. Niższe wpisowe do 15 sierpnia. Nie przegap okazji!.

Więcej informacji o imprezie – regulamin, formularz zgłoszeniowy –
znajdziecie Państwo na stronie www.ultrabeskid.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te