Zatorska zwycięża na Słowacji

11 października u naszych słowackich sąsiadów, odbyła się 6 edycja biegu górskiego Banské – Mláčky 2014. Impreza będąca zakończeniem Pucharu Słowacji w biegu „do vrchu”, zgromadziła na starcie 78 zawodników ze Słowacji, Polski i Ukrainy. Biegacze rywalizowali na trasie o długości 6,4 km o przewyższeniu 326 m.

Bańskie - Mlacky5

Zmaganiom uczestników towarzyszyła „Złota Słowacka Jesień” z bardzo przyjemną, słoneczną pogodą i temperaturą wynoszącą +21stC.

Bańskie - Mlacky6

Zwycięzcą tegorocznej 6 edycji biegu został Sergii Raschupkin z Ukrainy z czasem 24:39, pokonując gospodarzy Adriána Vavrek (25:00) i Filipa Džubara (26:10). Nadal jednak rekord trasy wynoszący 23 min 30 sek. ustanowiony przez Andrzeja Długosza nie został pobity.

Bańskie - Mlacky7

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki naszego kraju – Izabela i Kamila Zatorska, sięgając po zwycięstwo zarówno w kategorii open i wśród juniorek.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Izabela Zatorska – RMD Montreal Team, która wynikiem 29 min 34 sek. ustanowiła nowy rekord trasy (poprawiając poprzedni o 1 sekundę). Miejsce drugie zajęła Zuzana Stanovčáková (32:07), a miejsce trzecie Mahulena Krištanová (32:30).

Bańskie - Mlacky2

Nie miała sobie równych także Kamila Zatorska w rywalizacji Juniorek, zwyciężając z czasem 33 min 33 sek. Druga zawodniczka Mária Chomaničová, zameldowała się mecie po 40 min i 14 sek. tracąc do Kamili aż 6 minut i 41 sekund!. Na miejscu trzecim uplasowała się Bibiána Ivančová z czasem 41:40.

Bańskie - Mlacky1

Brawa dla naszych Pań!

Więcej informacji na stronie: www.beh.sk

Post navigation

Górska Przygoda w Wiśle

Nie ucichły jeszcze echa po I Bytomskim Pikniku Sportowym, a Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji już szykuje…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te