Zatorska pobije rekord w biegu na Elbrus?

Izabela Zatorska, najwybitniejsza polska biegaczka górska, we wrześniu 2016 roku podejmie próbę pobicia rekordu wbiegnięcia na Elbus (5642 m n.p.m.), najwyższy szczyt Kaukazu.

Trasa liczy dwanaście kilometrów długości, a zawodnicy do pokonania mają trzy kilometry różnicy wzniesień.

Aby pobić rekord wśród kobiet, Zatorska musi wbiec na szczyt góry w czasie poniżej 4 godzin 22 minut i 10 sekund.

Do tej pory rekord należał do innej Polki – Ani Figury (24 września 2015 r.) z którą przypomnijmy Iza wygrała w ostatnim biegu na Kasprowy Wierch.

figurazatorska

Nasza koleżanka, wielokrotna medalistką Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski jak zwykle podeszła do tematu bardzo poważnie i przygotowania idą pełną parą.

bieg na Tarnice-2

Zdaje jednak sobie sprawę że nie jest to łatwe zadanie, które może zostać pokrzyżowane nawet w ostatniej chwili, już na miejscu np. przez kapryśną pogodę.

zatorska

Jeśli chodzi o biegi wysokogórskie Iza ma mniejsze doświadczenie niż Anna Figura. Do tej pory jej „najwyższy” bieg to bieg na  najwyższy szczyt Borneo – Mount Kinabalu (4 101 m) , gdzie w 2004 roku zajęła 3 miejsce.

Organizatorami projektu Elbrus-Zatorska 2016r. jest Grupa Eko-Karpaty oraz Stowarzyszenie Stolica Bieszczad Ustrzyki Dolne. Celem ich współpracy jest zrealizowanie marzenia Izabeli Zatorskiej – wbiec na Elbrus oraz popularyzacja biegów górskich, promocja aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

uczestnicy i organizatorzy biegu na Tarnice

O swych sportowych osiągnięciach, historii i celach związanych z projektem Izie udało się już opowiedzieć w kilku miejscach.

Posłuchajcie jej wywiadu w Radiu Rzeszów:

-> Więcej informacji na fb wydarzenia <-

logo elbrus

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te