Żar na rozpoczęcie wakacji zapewniony!

Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków biegów górskich oraz miłośników wszelkich aktywności sportowych w pięknych okolicznościach górskiej przyrody, do wzięcia udziału w XV Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR 2013!.

Impreza odbędzie się w sobotę, 29 czerwca w Międzybrodziu Żywieckim, a Organizatorzy tegorocznej edycji oprócz regulaminowych nagród, dla pierwszych 330 zawodników na mecie zapewniają  pamiątkowe medale wybite w mennicy królewskiej.

Trasa biegu tak jak w latach poprzednich pozostaje bez zmian.

Pierwsze 2 kilometry to niemal  biegu uliczny, następnie „trochę” pod górkę.

Ostatnie 2,5 kilometra prawie płaskie, nawet z małymi zbiegami, a na koniec „wisienka na torcie” czyli  około150 metrowy, typowo górski i wyczerpujący finisz przy aplauzie publiczności.

Po biegu tradycyjnie zapraszamy na posiłek  dla wzmocnienia ciała,  gdzie przy okazji pokrzepić można ducha podziwiając roztaczające się z góry piękne widoki, a wszystko to przy  skocznych dźwiękach kapeli góralskiej.
Przypominamy o zapisach, które trwają do 26 czerwca, a rejestracji dokonujemy drogą elektroniczna na stronie: www.biurozawodow.pl.

W dniu biegu zapisy nie będą przyjmowane.

W tym roku przeprowadzony zostanie elektroniczny pomiar czasu prowadzony przy użyciu chipów, obsługiwany przez firmę CHRONO SPORTS.

Mimo, że patrząc na dzisiejszą pogodę trudno w to uwierzyć, to już teraz na rozpoczęcie wakacji śmiało możemy zapowiedzieć, że pod koniec czerwca w Międzybrodziu Żywieckim zapanuje prawdziwy „ŻAR” i jest to prognoza zawsze o 100% sprawdzalności 🙂

Krzysztof Szwed.

W imieniu Dyrektora Biegu Kazimierza Hojdysa serdecznie zapraszamy!

Foto: Ladislav Maras

-> Regulamin <-

-> Relacja z 2012 roku <-

Film z 2012 roku:


Post navigation

Konkurs Biegu Extra Pałacu Wojanów

Organizator Biegu Extra 15 Pałacu Wojanów (04.05.2013 r.) postanowił przeznaczyć dla naszych czytelników, do rozlosowania dwa…

Nowe biegackie pozycje w Galaktyce

Wydawnictwo Galaktyka z Łodzi dało już się poznać jako  wydawca niezwykle ciekawych pozycji adresowanych dla biegaczy.…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te