Zapraszamy na obóz biegowy w Tatry

Zakończyliśmy pierwszy z dwóch obozów wysokogórskich w Schronisku Murowaniec, które wraz z Marcinem Świercem organizujemy pod szyldem „Granią Tatr”.

Choć pomysł był nowy, wydaje się że spełnił oczekiwania – wszystkie noclegi spędziliśmy na 1500m npm na Hali Gąsienicowej, skąd mieliśmy możliwość wychodzenia na wszystkie rodzaje treningów górskich: od łatwych technicznie ścieżek w rejonie Równi Waksmundziej i Psiej Trawki na długie wybiegania z optymalnym przewyższeniem, przez płaskie fragmenty nad Czarny Stawem Gąsienicowym, na których robiliśmy interwały, aż po trudne wycieczki z dużym przewyższeniem na Świnicką Przełęcz, Liliowe, Kasprowy czy zbiegi z Karbu.

DCIM100GOPRO

W cztery dni uczestnicy obozu trenowali pod okiem Marcina Świerca, jednego z najlepszych biegaczy ultra w kraju, aktualnego rekordzistę Biegu Rzeźnika, Biegu Marduły i najlepszego Polaka Biegu 7 Dolin.

obozy8

By zapewnić optymalne tempo każdemu, na wycieczkach biegowych dzieliliśmy się na mniej zaawansowaną grupę, którą prowadziła Przewodniczka Tatrzańska, III kobieta Ultramaratonu Karkonoskiego i II na krótszej trasie słynnych zawodów Elbrus race – Justyna Żyszkowska.

DCIM100GOPRO

Tak jak na wszystkich naszych obozach codziennie, choć w schroniskowych warunkach, odbywały się zajęcia jogi przygotowanej specjalnie z myślą o biegaczach, a dodatkowo wspierały nas odżywki Enervita i przepyszne ciastka wegańskie dla sportowców od Piekarni Cukierni „Gałuszka” z Żywca.

Na drugi Obóz w tatrzańskim Schronisku Murowaniec zapraszamy już w dniach 13-17 czerwca (z możliwością uczestnictwa tylko przez weekend).

Zapisy i informacje przez mail tatrateam@op.pl

A więcej szczegółów na stronie www.BieganiewTatrach.pl

Do zobaczenia w górach!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te