6000 zgłoszeń na Festiwal Biegowy!

Chętnych do biegania w Krynicy przybywa w fenomenalnym tempie! Dokładnie rok temu, 3 czerwca lista zgłoszeń IV Festiwalu Biegowego zawierała „tylko” 3857 nazwisk.

Liczba tzw. osobostartów (uczestników poszczególnych konkurencji) przekroczyła liczbę 7740, przy czym ta statystyka nie uwzględnia młodzieży szkolnej rywalizującej w otwierających Festiwal Biegach Małopolskich.

Obecnie największym wzięciem wśród biegaczy cieszy się Życiowa Dziesiątka. Najpopularniejszy i najczęściej rozgrywany dziś w kraju dystans 10 km chce pokonać już ponad 1850 osób. Wielu liczy na nowe rekordy życiowe, bo trasa z  Krynicy do Muszyny w całości prowadzi w dół.

krynica

Ponad 950 zgłoszeń otrzymaliśmy już do Biegu 7 Dolin, który zostanie rozegrany w randze I Mistrzostw Polski w Ultramaratonie. Towarzyszące mu ultramaraton oraz bieg górski na dystansach 66 i 36 km zachęciły do startu łącznie ponad 600 osób.  Tu ciekawostka – wzrosła liczba zapytań o możliwości zmiany dystansu z 66 na 100 km. Magia medali MP przyciąga!

Marcin Swierc - Bieg 7 Dolin 2012. Fot. M. Strojny

Krótsze dystanse również cieszą się sporym zainteresowaniem biegaczy. I tak np. liczba zgłoszeń do półmaratonu przekroczyła tę do maratonu (odpowiednio 750 i 700 zapisów) a do biegu nocnego na 5 km wzrosła do prawie 600. Z kolei w Minimaratonie chce pobiec blisko 250 osób, a na jedną milę ponad 350.

7dolin3

–  Te znakomite liczby w pełni oddają rosnącą popularność biegania w Polsce – zauważa Zygmunt Berdychowski, inicjator Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. – I w pełni potwierdzają sukces formuły Festiwalu, który gromadzi w jednym miejscu zupełnych amatorów, sympatyków sportu, ale i profesjonalistów. W Krynicy może biegać każdy, bez względu na wiek, płeć czy biegowe doświadczenie, a przy tym dobrze się bawić i odpoczywać z całą rodziną – wskazuje.

V Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego odbędzie się w dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój.

Program imprezy oraz formularz rejestracyjny dostępne są w portalu biegowym www.FestiwalBiegow.pl.

Post navigation

Zapraszamy na obóz biegowy w Tatry

Zakończyliśmy pierwszy z dwóch obozów wysokogórskich w Schronisku Murowaniec, które wraz z Marcinem Świercem organizujemy pod…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te