Zapraszamy na Maraton Karkonoski 2015

Rozmawiamy z Robertem Gudowskim – Dyrektorem Maratonu i Triathlonu Karkonoskiego, dwóch kultowych imprez rozgrywanych w Karkonoszach.

Redakcja: Robert za nami trzy tygodnie od zakończenia VI Maratonu Karkonoskiego, możemy prosić o kilka słów podsumowania.

Maraton Karkonoski plakat

RG: Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Długodystansowych Biegach Górskich, stwierdziliśmy, że niestety Szrenica nie jest w stanie pomieścić już większej liczby biegaczy, ich rodzin i kibiców. Stąd decyzja o przeniesieniu startu/mety na dół do Szklarskiej Poręby przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Pozwoliło nam to na utworzenie „strefy finishera” tylko dla zawodników, gdzie mogli spokojnie odpocząć , zjeść makaron, owoce, poleżeć na leżakach i skorzystać z kąpieli w basenie z zimna wodą.

Maraton Karkonoski 5

Redakcja: W tym roku był dodatkowy dystans  MINI na ok. 16 km, czy będzie on także w przyszłym roku?

RG: W przyszłym roku Maraton Karkonoski będzie rozgrywany w ciągu dwóch dni. To będzie prawdziwe święto biegania pod Szrenicą. W sobotę rozegrany zostanie bieg na dystansie ULTRA oraz biegi dla dzieci, a w niedzielę półmaraton oraz bieg charytatywny. Dodatkowo planujemy koncerty i konkursy dla publiczności.

Maraton Karkonoski 1

Redakcja: No właśnie – za dwa tygodnie 1 września 2014 roku ruszają zapisy na edycję w 2015 roku – dlaczego tak szybko?

RG: Standardem w Europie jest to, że po zakończeniu edycji ruszają zapisy do kolejnej. W natłoku imprez, które powstają zawodnicy muszą układać sobie kalendarz startów i planować starty z wyprzedzeniem. Z naszej strony w związku z wczesnym rozpoczęciem zapisów wprowadzamy politykę zwrotu opłaty startowej oraz możliwości przepisania innej osoby na swoje miejsce.

Maraton Karkonoski 4

Redakcja: To teraz kilka słów o trasach na 2015 rok

RG: Trasa na dystansie ultra pozostanie bez zmian w porównaniu do tego roku, zaś trasa półmaratonu będzie podobna tegorocznego dystansu MINI, z tym, że zostanie wydłużona i zawodnicy z Mokrej Przełęczy pobiegną dalej w kierunku Szrenicy i Hali Szrenickiej, gdzie  będzie nawrót i powrót tą samą drogą do Mokrej Przełęczy i dalej do Szklarskiej Poręby.

Maraton Karkonoski 3

Redakcja:  A limity – jakie zostały ustalone z Parkiem Narodowym?

RG: W edycji 2015 roku dzięki zgodzie Dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego na obu dystansach będzie mogło wystartować po 700 osób, czyli łącznie w weekend na trasach Maratonu Karkonoskiego będzie mogło wystartować 1400 osób.

Maraton Karkonoski 6

Redakcja:  Dziękujemy za rozmowę.

Strona zawodów: http://www.maratonkarkonoski.pl/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te