PZU Festiwal Biegowy – jest nas już 8000!

To rekordowa liczba zgłoszeń. A może być jeszcze wyższa, bo numery startowe wydawane będą do ostatniej chwili przed startem imprezy.

Jeszcze w styczniu informowaliśmy, że dynamika zgłoszeń każe spodziewać się nawet 7000 uczestników piątej edycji Festiwalu. Obecna statystyka wskazuje na ponad  9000 zgłoszeń na dzień 5 września, a więc dzień rozpoczęcia biegowych zmagań. Warto przypomnieć, że w pierwszym Festiwalu pobiegło 1000 osób. Rok później było to już prawie 3000. W 2012 r. było z nami już 4000 biegaczy, a w roku ubiegłym blisko 6000.

PZU Festiwal Biegowy 1

Najpopularniejszą konkurencją PZU Festiwalu Biegowego pozostaje Życiowa Dziesiątka – już blisko 2700 zgłoszeń. W Biegu 7 Dolin, rozgrywanym w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim, chce pobiec już blisko 1200 osób, a w towarzyszących dystansach 66 i 36 km – kolejne 850 osób. Tysiąc zgłoszeń napłynęło już do półmaratonu, który w tej statystyce wyprzedził Koral Maraton – ponad 800 zgłoszeń.

PZU Festiwal Biegowy 3

Przypominamy, że zgłoszenia do PZU Festiwalu Biegowego przyjmowane będą także w biurze zawodów – ostatni zawodnicy trafią na listy startowe najpóźniej godzinę przed startem biegu.

PZU Festiwal Biegowy 2

Rejestracja na stronie: www.festiwalbiegow.pl

Post navigation

Zapraszamy na Maraton Karkonoski 2015

Rozmawiamy z Robertem Gudowskim – Dyrektorem Maratonu i Triathlonu Karkonoskiego, dwóch kultowych imprez rozgrywanych w Karkonoszach.…

1 Comment

  • Mam tylko nadzieję, że wraz ze wzrostem zainteresowania nie spadnie jakość obsługi – przede wszystkim bufetu w B7D. W zeszłym roku na bufecie 66km na zawodników po 10h biegu czekała wyłącznie gorąca herbata (a przypominam, że był niezły upał). Dla Organizatorów są to zapewne wspaniałe wieści; zobaczymy czy również czy będą takie dla zawodników spoza elity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te