Zapraszamy na Maraton Wyżyny Śląskiej

Do 31 marca obowiązują najniższe kwoty wpisowego na Silesian Highland Marathon II, czyli 2. Maraton Wyżyny Śląskiej. Dla maratonu wynosi ona 59 złotych, a dla biegu na 10 kilometrów – 29 złotych.

Druga edycja pionierskiego biegu na wzgórzach Wyżyny Śląskiej odbędzie się 30 lipca 2017 r. w Nowej Wsi w powiecie będzińskim. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy zmierzą się na trasach o długości 42 oraz 10 kilometrów. Będą biec przez ścieżki polne, leśne, pagórki i piaski nad jeziorami ciesząc się malowniczym krajobrazem „zielonych przedmieść GOP-u”.

Ci z najdłuższego dystansu zawalczą o tytuł wyżynnego maratończyka, który wcześniej trudno było zdobyć. Bieg jest bowiem nowym pomysłem wprowadzenia imprezy pośredniej pomiędzy biegami asfaltowymi oraz górskimi. To tutaj, w samym sercu Wyżyny Śląskiej można wykonać pierwszy poważny krok w kierunku górskiej przygody. Jest to również doskonała okazja dla „asfaltowców” z województwa śląskiego, aby sprawdzić się w nowej formule zawodów.

W pierwszej edycji Silesian Highland Marathon, która odbyła się 30 lipca 2016 r. wzięło udział 250 biegaczy. Byli to między innymi jedni z najlepszych biegaczy górskich w kraju tj. Bartosz Gorczyca, Ewa Majer, Edyta Lewandowska, czy Robert Faron. Zwyciężył ten ostatni z czasem 3 godzin i 8 minut, co pokazuje jak trudny był to bieg. Największą radość widać jednak było na twarzach zawodników dobiegających do mety po 5 czy 6 godzinach wysiłku. To oni byli najbardziej dumni z ukończenia zawodów, które w opinii biegaczy nie należały do najłatwiejszych, ale dzięki walorom estetycznym trasy, wszelkie trudy zostały zrekompensowane.

W tym roku program imprezy zostanie zachowany. Zawodnicy ponownie przebiegną przez kilkanaście miejscowości w gminach Mierzęcice, Psary, Bobrowniki oraz Siewierz. Zwiedzą tym samym obszar Garbu Tarnogórskiego z drugim najwyższym punktem na Wyżynie Śląskiej (398 m n.p.m.), zlokalizowanym na Płaskowyżu Twardowickim, skąd przy dobrej pogodzie można obserwować Beskidy, a nawet tatrzańską grań.

Tych, którzy nie są gotowi na długi maratoński wysiłek serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu na 10 kilometrów. Przebiega on również przez najwyższy punkt na trasie, a jednocześnie pokazuje w pigułce to, co oferuje trasa maratonu, czyli prawdziwy outdoorowy charakter.

Zapisy na imprezę:

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/287/silesian-highland-marathon-ii-42-km.html
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/302/silesian-highland-marathon-ii-10-km.html
Strona internetowa: http://silesianhighland.com/
Facebook: https://www.facebook.com/SilesianHighlandMarathon/?fref=ts

Wydarzenie posiada honorowy patronat Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Może się również poszczycić 5. miejscem w ogólnopolskim konkursie Złoty Bieg 2016 w kategorii Debiut Roku. Organizatorzy imprezy zdobyli także 3. miejsce w konkursie Barwy Wolontariatu 2016 spośród przedstawicieli województwa śląskiego.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te