Zapisy na najdłuższy bieg w Polsce! - BiegiGorskie.pl

Zapisy na najdłuższy bieg w Polsce!

Już jutro, w piątek 15 lutego o godzinie 12 rozpoczynają się zapisy na serię biegów w ramach nowo powstającej imprezy na Dolnym Śląsku.

Koronnym dystansem będzie najdłuższy bieg w Polsce: 210km po siedmiu pasmach górskich! W ramach imprezy odbędą się także maraton, półmaraton, bieg na 10km oraz K-B-L na 90km.

Zapisy na www.dfbg.pl

image-8791

Jako organizatorzy i zawodnicy biegów górskich zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju. Od kilku lat przymierzaliśmy się do zorganizowania biegu ultra który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą.

Po startach w Krynickim Festiwalu Biegowym i kultowym już biegu UTMB we Francji doszliśmy do wniosku że chcemy połączyć idee takich przedsięwzięć i stworzyć nową jakość.

I tak powstała trasa o niespotykanym jeszcze w Polsce dystansie 210 km i przewyższeniu +/- 15.300 m ! Obejmuje ona swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką – co daje możliwość zawodnikom zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej!

image-8792

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach wystartować na takim dystansie, proponujemy niemal połowę dystansu trasy głównej, czyli trasę K-B-L  (90 km).

image-8793

Alternatywą do dłuższego biegania będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych – Złoty Maraton i Złoty Półmaraton. Ciekawostką będzie zapewne fakt, że oprócz nagród i pucharów za zwycięstwo najlepszy otrzyma sztabkę z prawdziwego złota!

Wśród „górali” specjalizujących się w biegu alpejskim proponujemy Bieg na Śnieżnik – 10 km gdzie osoby towarzyszące będą mogły kibicować początkowi zmagań z krzesełek wyciągu na Czarną Górę.

image-8794

image-8795
Oprawę stanowić będą relacje na żywo, telebimy i występy zespołów artystycznych we wszystkie miasta przez które przebiegają trasy festiwalu.

I jeszcze jedna informacja – trzy nasze biegi (7 szczytów, Złoty Maraton i Złoty Półmaraton) będą brały udział cyklu Salomon S-Lab, którego finałem będzie właśnie nasz festiwal. Na cykl, oprócz tras festiwalowych składać się będzie jeszcze tylko Bieg Marduły i Maraton Gór Stołowych.

 

 

Do zobaczenia na Festiwalu!
Strona festiwalu: www.dfbg.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*