W niedzielę, 17 lutego kolejny SNS - BiegiGorskie.pl

W niedzielę, 17 lutego kolejny SNS

Niedzielny bieg narciarski z cyklu SNS (17 lutego, Polana Jakuszycka, godz. 11.00) to kolejny przykład, że SNS to cykl dla biegaczy i przez biegaczy współtworzony. Dystans niedzielnych zawodów został dostosowany do próśb samych zawodników i wyniesie 17 km.

– Podczas poprzednich zawodów zrobiliśmy ankietę wśród wszystkich biegających, prosząc ich o wpisanie na kuponach dystansu, na jakim chcą się ścigać w niedzielę 17 lutego. Średnia z tych życzeń naszych zawodników to 15,5 km – opowiada organizatorka cyklu SNS Beata Lepka.

image-8785

Dodatkowo została przeprowadzona sonda na facebookowym profilu SNS-a. Tam większość biegaczy wypowiedziała się za opcją 15-20 km. – Wsłuchując się jeszcze w prośby dotyczące testowania szklaków zbliżającego się 37. Biegu Piastów, stworzyliśmy najbliższą trasę – tłumaczy B. Lepka.

I tak zawodnicy, po raz drugi w tym sezonie wystartują z okolic przystanku kolejowego Szklarska Poręba – Jakuszyce. Następnie pobiegną w większość trasą „pięćdziesiątki” w ramach 37. Biegu Piastów, czyli przez Ściernisko, Kopalnię Stanisław, nowym obejściem na trasę Bez Łaski i wrócą przez Polanę Maliszewskiego do mety, zlokalizowanej tam, gdzie start.

Czy kolejny bieg SNS-a w tym sezonie przyniesie kolejny rekord frekwencji? Przypomnijmy, że w niedzielę 3 lutego na starcie biegu na Polanie Jakuszyckiej stanęły 254 osoby.

image-8786

Tradycyjnie zapisy dokonywane są przez internet lub w Biurze Zawodów (do soboty – Stacja Jakuszyce, niedziela biuro na I piętrze nad Stacją). Organizator prosi o zapisy online i taką formę wnoszenia opłaty startowej. Biuro zawodów w niedzielę jest czynne od godz. 8.00 do 10.00. W nim zawodnicy, którzy startują po raz pierwszy mogą odebrać numer startowy i chip potrzebny do pomiaru czasu.

A już 24 lutego kolejny SNS, po raz drugi w tym sezonie w Wiśle Kubalonce. Piszemy o nim już teraz, bo w ramach tego biegu odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem SNS, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, czyli na portalu dataposrt.pl od 18 lutego.

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*