Za nami IV edycja Altus Cup - BiegiGorskie.pl

Za nami IV edycja Altus Cup

W Katowicach odbyła się 4 edycja zawodów w biegach po schodach na 30 piętro Altus’a, które miały rangę Mistrzostw Polski w Biegach Po Schodach.

W zawodach tych pośród 138 zawodników wystartowała też spora grupa biegaczy górskich, którzy już zapewne nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu startowego :-). I to właśnie oni zajmowali czołowe miejsca.

image-2435
Zwyciężył i potwierdził iż jest aktualnie najlepszym polskim schodobiegaczem, bardzo dobrze znany także z górskich tras, brązowy medalista anglosaskich Mistrzostw Polski w Biegach Górskich –  Piotr Łobodziński (Puma Running Team) uzyskując znakomity czas 2 minuty 39 sek.

Należy przypomnieć iż Piotr Łobodziński zajmuje w tym roku bardzo wysokie 4 miejsce w Pucharze Świata Tower Running i 7 miejsce w światowym cyklu ISF Vertical World Circuit – jego miejsca byłoby zapewne zdecydowanie wyższe, gdyby mógł wystartować w całym cyklu. Jednak na drodze, jak to często bywa stanęły finanse.

-> Wyniki Vertical World Cyrcuit <-

Drugi na mecie zameldował się zeszłoroczny zwycięzca – Damian Ziemianin (FORREST MARKAM GMINA DOBRA) (2:43,51) a trzeci podobnie jak w roku 2010 – Bartosz Świątkowski (AZS WAT WARSZAWA) (czas: 2:45,68).

image-2436
Wśród kobiet zwyciężyła podobnie jak rok wcześniej anglosaska Mistrzyni Polski w Biegach Górskich – Dominika Wiśniewska (RMD MONTRAIL TEAM/SKB KRAŚNIK)(czas: 3:33:68.

Drugie miejsce zajęła Halina Gałuszka (RMD MONTRAIL TEAM PORĄBKA) (czas: 3:47,35) a trzecie Marta Głowacz (KS ENERGETYK JAWORZNO) (czas: 4:08,96)