Za nami 24 Sudecka Setka

W ubiegłą sobotę 23.06.2012 r. powitaliśmy na mecie zawodników 24 Sudeckiej 100. Tegoroczna Setka zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach pobiła dotychczasowy rekord frekwencji – po raz pierwszy w historii biegu mieliśmy na starcie (na 3 dystansach – 42, 72 i 100 km) ponad 200 (dokładnie 201) uczestników!

Impreza rozpoczęła się już w piątek od koncertu na rockowo-bluesową nutę. Muzycy zespołu PLUS 50 już od 20:30 wprowadzali zawodników w odpowiedni nastrój.

Punktualnie o 22:00 przy blasku i huku fajerwerków zawodnicy ruszyli aby zmierzyć się ze 100 kilometrami leśnych dróg i ścieżek.

Dopisała nam również pogoda – noc była dość ciepła i – co podczas Sudeckiej 100 nie jest takie oczywiste – nie padało.

Z królewskim, głównym dystansem zmierzyło się ponad 50 śmiałków. Głównymi faworytami byli – czterokrotny zwycięzca Sudeckiej Setki – Marek Swoboda (Byledobiec Anin/ Bielsko Biała), zwycięzca dystansu 24 km sprzed roku – Piotr Holly (RMD Montrail Team) oraz mistrz długich rajdów na orientację – Michał Jędroszkowiak (INOV-8) .

Niesamowicie mocno rozpoczął zawody Piotr Holly, który pierwsze 42 km pokonał w czasie zwycięzcy tego dystansu – Daniela Wosika (RMD Montrail Team) i uzyskał przewagę 20 minut nad drugimi Markiem Swobodą i Michałem Jędroszkowiakiem.

Foto: najlepsi na dystansie 42 km -1. Daniel Wosik, 2.Mariusz Plesiński, 3.Waldemar Witulski

Tuż za nimi podążał Wałbrzyszanin – Marek Henczka.

Jednak mistrz górskich ultradystansów – Marek Swoboda systematycznie odrabiał stratę zbliżając się do Piotra i oddalając od Michała.

Na 72 kilometrze przewaga Piotra wynosiła zaledwie minutę!

Końcówka Marka Swobody była nokautująca – na metę przybiegł w znakomitej formie z czasem 9:06:58 – zwyciężając po raz 5 Sudecką Setkę. Zmęczony Piotr Holly do mety dotarł 7 minut za Markiem.

Na trzecim miejscu finiszował Marek Henczka.

Faworyzowany Michał Jędroszkowiak dotarł do mety jako 4.

Wśród kobiet niesamowicie pobiegła Ewa Majer z Dobczyc, która uległa zaledwie 5 mężczyznom! Jej czas to 10:41:52.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Mizera z Wrocławia (czas: 13:37:06) …

… a trzecie niesamowita nestorka górskich tras Alicja Banasiak (Sprint Bielsko-Biała) (czas: 13:44:47).

Wyniki:

->42 km <-
->72 km <-
->100 km <-

Organizatorzy raz jeszcze pragną pogratulować wszystkim uczestnikom z dystansu 42, 72 i 100 km – jesteście niesamowici! Dziękujemy za tak liczną obecność na starcie i już dziś zapraszamy na 25 Sudecką 100 – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby była jeszcze lepsza.

Dziękujemy Staroście Powiatu Wałbrzyskiego, Panu Robertowi Ławskiemu, Burmistrzowi Boguszowa-Gorc za Patronat Honorowy nad naszą Imprezą, Wójtowi Czarnego Boru Panu Adamowi Góreckiemu oraz Gimnazjum i OSP z Czarnego Boru za pomoc i zaangażowanie w realizację Sudeckiej 100.
Dziękujemy również Sponsorom za wsparcie finansowe, wszystkim Wolontariuszom, którzy obsługiwali bufety – bez Was nie dalibyśmy rady.
Dziękujemy OSP z Boguszowa-Gorc oraz Jabłowa, Straży Miejskiej z Boguszowa-Gorc i Policji za zapewnienie bezpieczeństwa naszym Zawodnikom na odcinkach dróg publicznych.
Dziękujemy wszystkim, których powyżej nie wymieniliśmy, a którzy również byli zaangażowani w realizację 24 Sudeckiej 100.

Foto: Arkadiusz Grudzień, Marek Swoboda

Post navigation

Chudy Wawrzyniec

Data: 11.08.2012, g.4:00 Miejsce: Rajcza, Beskid Żywiecki Dystanse: 80 km (Kat.S), 50 km (Kat. I) Strona…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te