XRUN – seria biegów w Beskidzie Wyspowym

Ciężką rzemieślniczą pracą, bez pójścia na łatwiznę i kompromis udało nam się stworzyć coś niepowtarzalnego. XRUN to seria biegów górskich przełajowych w Beskidzie Wyspowym. Trasy były wyznaczane pieczołowicie i z miłością o czym każdy będzie się mógł przekonać jeżeli podejmie wyzwanie.

XRUN to coś więcej. Tu liczy się też drużyna. Walczycie nie tylko dla siebie, ale też dla grupy. Zmagacie się z bólem i zmęczeniem, lecz tym razem macie dodatkową motywację, aby przesunąć granice swojej wytrzymałości. Nie jest ważne, że zapisujecie się indywidualnie. My znajdziemy Wam drużynę. Oprócz klasyfikacji drużynowej będzie również indywidualna. Na naszych biegach możecie się zintegrować i na pewno będziecie się dobrze bawić.

Najbliższe biegi z serii XRUN to Kornatka XRUN – 29 październik 2016 oraz Śnieżnica XRUN – 27 listopada 2016.

snieznica2

29.10.2016  Kornatka XRUN to idealne zawody dla rozpoczynających swoją przygodę z biegami przełajowymi i górskimi. Doświadczeni biegacze również docenią jej walory.

Trasa prowadzi przez las i jest bardzo urozmaicona. Spotkacie na niej szybkie odcinki, strome podbiegi, jak i trudne technicznie zbiegi. Miejscami czeka na Was przeprawa przez jar rzeczny albo strumień.

kornatka2

Nawierzchnia zmienia się, od ubitej drogi leśnej do błotnistej ścieżki pokrytej luźnymi kamieniami i liśćmi. Ukształtowanie terenu jest pagórkowate, a częste podbiegi i zbiegi wycisną z Was siódme poty.

kornatka3

Dla tych, którzy ukończyli bieg będzie czekać pyszny chmielowy napój.

UWAGA!
Wszystkie osoby, które w tytule przelewu za Kornatka XRUN 29.10.2016, dopiszą BIEGIGORSKIE.PL  mają opłatę startową w promocyjnej cenie 49 zł.

kornatka5

27.11.2016 Śnieżnica XRUN  – ten bieg ma klimat, o którym szybko nie zapomnicie.

Start biegu usytuowany jest w Schronisku na Śnieżnicy. Początek trasy jest szybki, ale przy mokrej nawierzchni ze względu na śliskie kamienie, zbiegi mogą okazać się trudne technicznie. W połowie czeka na Was ponad pół kilometra mocnego przewyższenia, które „zespawa” Wam łydki. Na koniec morderczy dla psychiki podbieg pod wyciąg narciarski.

Nawierzchnia jest zróżnicowana, ale bez asfaltu. Może będzie Wam dane biegać po śniegu.

snieznica3

Na mecie tradycyjnie czekać będzie na Was posiłek i „wzmocniony” napój izotoniczny.

19.02.2017 – Kornatka XRUN Zima czyli wersja zimowa biegu.

Znacznie trudniejsza. Będziecie się przedzierać przez błoto i śnieg. To już będzie druga edycja tego biegu. Pierwsza zebrała bardzo dobre opinie uczestników.

kornatka1

Na mecie w nagrodę za włożony trud, wypasiony posiłek i butelka „czegoś ekstra” aby uzupełnić aminokwasy.

Relacja z pierwszej edycji:

https://web.facebook.com/Dobczycki.Klub.Biegacza/videos/595514923930122/

26.03.2017 – Mogielica XRUN to najdłuższy bieg z całej serii XRUN’ów.

Królowa Beskidu Wyspowego sprawdzi Waszą wytrzymałość. Na trasie będzie Wam dane biegać po wąskich kamienistych ścieżkach jak i szerokich szybkich drogach leśnych. Dystans i duża suma przewyższeń zrobi swoje.

snieznica4

Będziecie na mecie zmęczeni ale zadowoleni ;), a solidny posiłek i butelka „napoju bogów” szybko Was zregeneruje.

30.07.2017 – Ćwilin XRUN na pewno nie pożałujecie udziału w tym biegu.

Trasa wije się wokół góry co chwilę racząc nas pięknymi widokami raz na Beskid Wyspowy, innym razem na Gorce i Tatry. Początek to długi, kilkukilometrowy podbieg gdzie trzeba uważać aby się za wcześnie nie „wypalić”. Przebiegając przez szczyt możecie puścić się już szybkimi zbiegami, w kierunku mety. Tam będzie czekał na Was zasłużony posiłek i butelka najlepszego napoju jaki istnieje ;).

27.08.2017 – Ciecień XRUN to tutaj poznacie swoje wszystkie słabości.

Na pierwszych kilometrach czekają na Was dwa potężne podbiegi. Jeżeli ktoś nie „zaciągnie hamulca ręcznego” może go to drogo kosztować w dalszej części biegu.

Urozmaicona trasa początkowo prowadzi szerokimi drogami leśnymi i szlakami turystycznymi, aby później zamienić się w trudne odcinki przełajowe pokryte kamieniami, błotem i liśćmi. Początkowo będziecie biegli w jasnym i przejrzystym lesie ab po kilku kilometrach przedzierać się przez ciemną leśną gęstwinę.

Bieg wymęczy Was nie tylko fizycznie ale też sprawdzi Wasza wytrzymałość psychiczną.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://xrun.io/

ZAPRASZAMY!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te