Wrześniowe bieganie w Polanicy - BiegiGorskie.pl

Wrześniowe bieganie w Polanicy

V Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i V Dziesiątka Staropolanki.

Jacek Sobas (Sobas Team) wygrywa piątą edycję Półmaratonu Polanica – Zdrój. To on najlepiej i najszybciej poradził sobie z górską trasą niedzielnego biegu. Za nim do mety dobiegł doskonale znany z tras cyklu Runner’s World Super Bieg Kamil Musielski (Bielawska Akademia Biegania), a trzecie miejsce zajął Łukasz Garliński (KB Krokus Kwiatkowice).

Sobas wygrał zasłużenie, cały czas kontrolując przebieg rywalizacji i powiększając przewagę. On również doskonale zna trasę w Polanicy – już tu w przeszłości wygrywał.

Panie stoczyły pasjonującą walkę o zwycięstwo w klasyfikacji open kobiet. Karolina Obstój (Sobas Team) przez wiele kilometrów uciekała, naciskana przez Emilię Romanowicz, która na ostatnim odcinku zdołała wyprzedzić rywalkę i już prowadzenia nie oddała, wygrywając półmaraton o 12 sekund!

Romanowicz pierwsza, Obstój druga. Trzecie miejsce wywalczyła Agata Domoradzka z Akademii Wojsk Lądowych.

V Dziesiątkę Staropolanki wygrał Pavel Brydl (Muay Running Team, Czechy), który powoli zaczyna siać postrach wśród polskich rywali w biegach górskich na Dolnym Śląsku.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Braun z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a trzeci był Arkadiusz Borysiuk (również 8. F.O.W.).

Najlepszą kobietą była Ilona Stachurska (Kuguar Xtreme Runners), przed Eweliną Łozowską i Marią Bahranowską (AZS AWF Kraków Masters).

Jak na każdym biegu cyklu Runner’s World Super Bieg – w Polanicy również mieliśmy klasyfikację drużynową. Najlepszym teamem „dychy” została drużyna Biegamdlazdrowia.pl, a półmaraton wygrał KB Krokus Kwiatkowice.

Kolejny górski bieg serii RWSB już 4 października. Po biegu Kowary – Okraj będzie to drugi bieg alpejski w sezonie. Trasa 4F Świeradów Run prowadzi z dolnej stacji kolei Ski&Sun prawie na sam szczyt Stogu Izerskiego.

Zapisy działają, organizatorzy zapraszają: https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

Pełne wyniki zawodów w Polanicy – Zdroju: https://wyniki.datasport.pl/results3257/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*