WRC w obsadzie międzynarodowej - BiegiGorskie.pl

WRC w obsadzie międzynarodowej

Dnia 10 września 2016 w Głuszycy stawili się śmiałkowie – biegacze górscy aby zmierzyć się z WRC. O godzinie 8:00 wystartowali ultrasi w liczbie 98 zawodników, natomiast o godzinie 10:00 ruszył półmaraton w sunie 108 biegaczy.

W kategorii ultra (53 km, +/- 5000m) wygrał Hiszpan Nunez Álex Martinez z rewelacyjnym czasem: 5h05:41, dopiero po 40 minutach przybiegł Czech Penc Ondrej z czasem: 5h44:27, a dopiero trzeci był Polak Promirski Norbert 6h00:31.

ruch_3_wojciech-jelewski
image-27154

W kategorii kobiet zwyciężyła wrocławianka Jachowicz Malwina (6h57:13), druga była Hiszpanka Trempolec Natalia (7h09:48), a trzecia Gruszka Aleksandra z Jedliny Zdrój (7h47:18 ).

wrc1
image-27155

W biegu na dystansie półmaratonu (26 km, +/- 2200 m) w kategorii mężczyzn walka rozegrała się między Piotrem Holly z Wałbrzycha, Jerzym Ładyszem z Wrocławia. Ostatecznie wygrał Ładysz z czasem 2:12:42, następnie na mecie zameldował się Holly (2:17:34) oraz Nowakowski Marcin z Wrocławia (2:24:17).

wrc3
image-27156

Wśród kobiet wygrała Janik Paulina z Wrocławia (2:41:28), druga była Hiszpanka Armegol Porta Susanna (2:54:33), trzecia była wrocławianka Aleksandra Bocheńska (3:02:35).

wrc2
image-27157

Większość zawodników przyjechało do Głuszycy z przekonaniem, że to zwykły bieg górski, bo przecież to małe górki, Waligóra 926 m n.p.m., a jest największa, bo aby się zmęczyć trzeba jechać w Tatry albo jeszcze lepiej w Alpy.

wrc4
image-27158

Jednak fakty potwierdziły nasze przekonanie, że Waligóra Run Cross Głuszyca to jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce.

wwww
image-27159

Na dystansie półmaratonu nie ukończyło biegu 14 zawodników, na ultra statystyka była jeszcze gorsza – nie ukończyło 16 ultrasów. To fakt, że był upał, ale w przypadku deszczu byłoby jeszcze gorzej.