WISŁA NA SPORTOWO!

W dniach 13 i 14 czerwca br. czeka Wisłę prawdziwy najazd górskich kolarzy i biegaczy. W sobotę odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce cyklu maratonów MTB  – BIKE MARATON 2015 ,a w niedzielę 14 czerwca biegacze górscy wezmą udział w „Półmaratonie Wiślańskim” i „Wiślańskiej 10”.

Obydwa biegi poprowadzone zostaną trasami, po których wcześniej pojadą kolarze. W sobotę można spodziewać się ok. 1400 uczestników, a w niedzielę na obu dystansach pobiegnie ok. 300 zawodników z całej Polski. Będzie to bardzo emocjonujący, nie tylko dla zawodników weekend sportowy, ale także dla wielu kibiców i mieszkańców Wisły, którzy będą mogli oglądać i dopingować aawodników. W sobotę tych szybszych, a w niedzielę wolniejszych.

Wisła baner 3

Jest to ciekawy przykład na sportowy weekend dla dwóch różnych grup odbiorców w tym samym miejscu i na tych samych trasach.

Trasa_10

Firma Grabek Promotion sp. z o.o. już od 16 lat organizuje zawody kolarstwa górskiego z wielkim zresztą powodzeniem, natomiast od 3 lat ma w swojej ofercie także imprezy biegowe /uliczne i górskie/ takie jak „Półmaraton Jeleniogórski” , „Bieg Niepodległości” czy „Półmaraton Sowiogórski”. Teraz dojdzie jeszcze Wisła z bardzo atrakcyjną trasą i lokalizacją zawodów w centrum miasta.

Półmaraton_wiślański
Nowością jest klasyfikacja drużynowa na obu dystansach, a wynikiem końcowym drużyny będzie suma trzech najlepszych czasów jej członków. Ucieszy biegaczy  fakt, że kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn są co 5 lat i w kat. wiekowych dla najlepszych za miejsca 1-3 przewidziane są puchary.

Wisła baner4

Natomiast w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn na 10 i 21 km za miejsca 1 – 3 zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy niedzielnego święta biegowego w Wiśle wezmą udział w Tomboli , czyli losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych. Organizatorzy zapewniają,że będzie do wylosowania  wiele bardzo cennych i przydatnych akcesoriów biegowych. Wszyscy po przekroczeniu linii mety otrzymają pamiątkowy medal, będzie czas na pasta party i pobiegowe pogaduszki.

wisła baner2

Zatem, za 3 tygodnie spotykamy się w Wiśle na nowej górskiej imprezie biegowej!

Strona biegu:
http://superbieg.pl/index.php?page=strona-glowna-4

Beskidy są jednymi z najbezpieczniejszych, a zarazem najładniejszych gór w Europie. Wisła posiada 150 km malowniczych, łagodnych szlaków turystycznych, którymi można przewędrować całą Wisłę i okolicę. Miasto stanowi idealną bazę wypadową na Czantorię (995m n.p.m.), Stożek(978m n.p.m.), Trzy Kopce Wiślańskie (803 m n.p.m.) oraz na Baranią Górę (1220m n.p.m.). Na szczycie tej ostatniej znajduje się wieża widokowa, z której przy dobrej widoczności widać nawet Tatry.

wisła1

Serdecznie Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te