45 km po polsko-słowackim pograniczu

2500 m przewyższeń na 45 kilometrach po ścieżkach Żywieckiego Parku Krajobrazowego. 20 czerwca o 9 rano w Zwardoniu wystartuje nowa górska impreza biegowa. Zapisy trwają do 12 czerwca.

Trasa Pancelnika poprowadzi uczestników malowniczymi górskimi drogami i ścieżynami, wijącymi się wśród lasów i łąk, pod górę i w dół. Jeśli popada deszcz – będzie naprawdę błotniście. Przez niemal jedną czwartą dystansu uczestnicy będą biegać po rewirach naszych południowych sąsiadów – Słowaków.

Pancelnik - mapa trasy

Najwyższym wzniesieniem będzie Wielka Racza – trzeba się będzie wspiąć na 1236 m n.p.m., będzie również wymagający podbieg na Bendoszkę Wielką i Kikulę.

profil-trasy

Na trasie znajdą się trzy punkty żywieniowe, na 13., 26. i 35. kilometrze, oprócz wody i izotoników będą na nich ciastka i owoce. Po biegu każdy z uczestników dostanie coś smacznego i medal. Najszybsze panie i panowie zostaną nagrodzeni. Start w sobotę 20 czerwca, zapisy potrwają do 12 czerwca, limit osób wynosi 300, a z trasą trzeba się uporać najpóźniej do 19. Uczestnicy zobowiązani są by mieć ze sobą na trasie cały czas widoczny numer startowy, działający telefon komórkowy, dowód osobisty lub paszport oraz bidony lub bukłak o pojemności co najmniej litra. Trasa będzie oznakowana w terenie, a jej skracanie będzie karane dyskwalifikacją.

Bez tytułu

Organizator nie zapewnia noclegów, ale na stronie internetowej imprezy można znaleźć spis miejsc, które zadeklarowały nocleg w cenie 20 zł od uczestnika i tyle samo od osób towarzyszących. http://pancelnik.pl/noclegi-w-zwardoniu/

Podstawowe informacje:

Termin: 20 czerwca 2015 r. (sobota); start o godz. 9:00
Miejsce: Zwardoń
Dystans: 45,5 km
Suma podejść: ok. 2500 m
Limit czasu: do godz. 19
Limit uczestników: 300 osób
Zapisy: do 12 czerwca przez formularz on-line
Wpisowe: do 25 maja – 95 zł, do 12 czerwca – 120 zł

Logo pancelnik

Więcej informacji na stronie biegu:  www.pancelnik.pl

ZAPRASZAMY!

Post navigation

WISŁA NA SPORTOWO!

W dniach 13 i 14 czerwca br. czeka Wisłę prawdziwy najazd górskich kolarzy i biegaczy. W…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te