Winter Trail Małopolska….

ŚWIĄTECZNE BIEGANIE PO LESIE
WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA / 16 grudnia 2017 / BESKID WYSPOWY

Jak podsumować kalendarzowy rok? Jak przeżyć piękną przygodę z ludźmi, którzy swoją pasję odnajdują w ruchu? Dlaczego zimą w biegu i wreszcie dlaczego w Małopolsce?

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to festiwal biegów górskich w Beskidzie Wyspowym obejmujący dystanse 48, 30 i 10 kilometrów. Trasy mają swój start i metę w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, położonej w środku pięknego cichego lasu. Są pętlami przecinającymi Lubogoszcz, Lubomir i Szczebel.

„Piękno tych terenów i trudne technicznie trasy ściągają na nasze zawody coraz więcej osób. Organizujemy WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA po raz drugi, do wydarzenia pozostały dwa miesiące a listy startowe pękają w szwach. Cieszy nas fakt, że biegacze wracają na nasze biegi – zmierzyć się z trasą i z samym sobą. Jako Organizatorzy, dopełnimy wszelkich starań, żeby zawodnicy mogli myśleć jedynie o bieganiu, podziwiając piękno lasów Beskidu Wyspowego – zapewnimy punkty odżywcze z gorącymi posiłkami i napojami, opiekę medyczną i dobrze oznaczone trasy.” – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik festiwalu biegów górskich WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA.

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to Święto Biegania – ognisko z pieczonymi ziemniakami, prezenty w pakietach startowych i ciepła świąteczna atmosfera. Wszystkiemu towarzyszy zapach lasu. W czasie wydarzenia będzie trwać zbiórka karmy, koców, ręczników dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką podkrakowskich przytulisk a także odzieży sportowej dla Pacjentów Ośrodka MONAR, którzy wychodzą z uzależnień również dzięki aktywności sportowej.

„Każdy z nas uczestnicząc w zawodach sportowych dostaje koszulki techniczne, których potem nie ubiera albo ubiera kilka razy i wkłada do szafy. O takie rzeczy nam chodzi. Nie trzeba nic kupować, wydawać kolejnych pieniędzy. Prosimy Was o rozejrzenie się wokół siebie. Na pewno otaczają Was rzeczy, których nie używacie a którym można dać nowe życie – rzeczy niezbędne dla pacjentów MONARU-u i dla zwierzaków” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA.

„Beskid Wyspowy tworzą góry – wyspy, oddalone od siebie. Żeby wejść na kolejny szczyt, musisz zejść z poprzedniego, stracić wysokość. Tutaj nie wchodzisz raz na szczyt, z którego pokonujesz już niewielkie odcinki, zdobywając kolejny. W Beskidzie Wyspowym zdobywasz każdy szczyt po kolei. Jakbyś za każdym razem zaczynał od początku.” – mówi Paweł Derlatka.

„Beskid Wyspowy nie jest jeszcze należycie doceniany. Turyści i biegacze jeżdżą w wysokie Tatry, żeby oglądać krajobrazy, trenować, podczas gdy niecałe 50 kilometrów od Krakowa rozciąga się kraina pozwalająca na pokonanie przewyższeń, których istnienie zadziwia. To nie są łatwe biegi, ale pokonanie tych tras przygotowuje biegaczy na wielkie wyzwania jak Ultra-Trail du Mont Blanc i daje ogromną satysfakcję. Obiecuję.” – dodaje Paweł Derlatka.

Fundacja 4 Alternatywy, organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA jest członkiem International Trail Running Association a pokonanie tras biegów na 48 i 30 km daje punkty klasyfikacyjne do udziału w biegach klasyfikacji ITRA i biegu UTMB (bieg WUTM 48 – 3 punkty, bieg WUTM 30 – 2 punkty).

Więcej informacji:
www.ultratrailmalopolska.pl
fb/www.facebook.com/UltraTrailMalopolska

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te