Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.39) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.39)

Coś co jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się niemożliwe zaczyna być bardzo realne.
Robert Faron (Salco Garmin Team) to fenomen regeneracji! Tydzień po zajęciu drugiego miejsca w UltraMaratonie Bieszczadzkim wywalczył drugie miejsce (będąc jednocześnie najlepszym z Polaków) na Łemkowyna Ultra Trail 150 km!!! Do tego jest także na liście startowej na Kasprowy Wierch !
.
.
Po ŁUT 150 powiększył przewagę do 200 pkt! nad Bartkiem Przedwojewskim, który wydawało się jeszcze niedawno, że ma pewne już zwycięstwo w  Lidze Biegów Górskich Dare2b.
.
.
Jeśli Bartek nie pobiegnie w biegu na Kasprowy – a nie widzimy go na liście, to może się okazać że nawet świetny bieg finałowy nie da mu już zwycięstwa, zwłaszcza że znając Roberta pobiegnie on zapewne jeszcze w Maratonie Beskidy (kat.S).
.
Warto także odnotować powrót do TOP 10 mężczyzn “Górala z Mazur” Rafała Kota, który po zajęciu 7 miejsce w ŁUT 150 km awansował na 9 miejsce. Walka o TOP 10 jest naprawdę pasjonująca – na miesiąc przed finałem w Ustroniu na awans do pierwszej 10 nie stracili szans nawet zawodnicy z 60 miejsca !
.
.
Wśród TOP 10 Pań nie zaszły znaczące zmiany. Jedynie waleczna Dominika Bolechowska (ATTIQ) wygrywając w Arłamowie umocniła się 8 miejscu i drugim w kategorii.
.
.
Na prowadzeniu nadal Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków)…
.
.
przed Sylwią Bondarą (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team)…
.
.
i Pauliną Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM).
.
.
Ale już jutro przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń sezonu – Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM i zarazem Finał Pucharu Polski SkyrunningAlpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę z Metą na Kasprowym Wierchu w rekordowo mocnej obsadzie.
.
Tak dużej ilości najlepszych zawodników na jednej imprezie dawno nie oglądaliśmy. Na liście startowej, m.in.: Katarzyna Golba, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Iwona Kik, Mirosława Witowska, Edyta Lewandowska, Michalina Mendecka, Andrzej Długosz, Kamil Jastrzębski, Krzysztof Bodurka, Piotr Koń, Marcin Rzeszótko, Robert Faron, Dominik Grządziel, Michał Sedlak, Piotr Huzior, Dariusz Marek i wielu innych znakomitych biegaczy.
.
.
Jednocześnie jest to oczywiście bieg, najwyższej kategorii ligowej czyli M, a więc zajęcie miejsca w czołówce da zapewne każdemu z zawodników spory awans. Zwłaszcza tym którzy tych biegów mają jeszcze mniej niż 12.
.
Do zobaczenia w Zakopanem.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.790 pkt 

2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.650 pkt  

3.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.590 pkt 

4.(4) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.370 pkt

5.(5) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt

6.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.325 pkt

7.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

8.(8) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.190 pkt

9.(9) Anna Kącka (Dare2b) – 1.130 pkt

10.(10) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.100 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(41) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 585 pkt
2.(95) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 360 pkt
3.(111) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
2.(9) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.130 pkt
3.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.070 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.790 pkt
2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.650 pkt
3.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.590 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.190 pkt
3.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.050 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(15) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 990 pkt
2.(31) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 650 pkt
3.(54) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 495 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(260) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 194 pkt
2.(437) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 126 pkt
3.(875) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 650 pkt
2.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 570 pkt
3.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 550 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 500 pkt
2.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3. (31) Anita Szklana (Wieprzec) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 640 pkt
3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 590 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 760 pkt
2.(14) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(24)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.220 pkt  

2.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

3.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

4.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.326 pkt

5.(17) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.315 pkt

6-7.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt

6-7.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

8.(7) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

9.(12) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.191 pkt

10.(9) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.166 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(25) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(90) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(112) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 418 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2-3.(6-7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt
2-3.(6-7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.326 pkt
2.(5) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.315 pkt
3.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.191 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 2.220 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(11) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.166 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(31) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 827 pkt
2.(52) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 646 pkt
3.(77) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 529 pkt

Weterani II (M60+)

1.(58) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 616 pkt
2.(76)  Piotr Faron (Forrest Limanowa) – 548 pkt
3.(83) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 499 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 520 pkt
3.(6-7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 500 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6-7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 590 pkt
3.(18) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(23) Jacek Sobas (Sobas Team) – 535 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(28) Piotr Huzior (Attiq) – 600 pkt
3.(30) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.10.21 –  X Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – II Mistrzostwa Polski Skyrunning w Vertical km. Finał Pucharu Polski Skyrunning (kat.M)

2017.10.21 –  II Walimski Półmaraton Górski (Kat.I)

2017.10.21 – Międzynarodowy Bieg Górski Orłowa Trail Ustroń- Jaszowiec (Kat.I)

2017.10.22 –  Perły Małopolski – Gorczański Park Narodowy (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*