Wielki Finał Ligi Dare2b w Ustroniu

25 listopada 2017 roku Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich. W tym dniu w Beskid Śląski zawitają najlepsi polscy biegacze górscy oraz goście z zagranicy, aby rozstrzygnąć całoroczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2017. Po raz drugi odbędzie się tam bowiem Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare2b.

Czym jest Liga Biegów Górskich?

Funkcjonująca od 2009r. Liga Biegów Górskich to cykl ponad 150 zawodów biegowych rozgrywanych w górach na terenie Polski. Projekt adresowany jest do wszystkich miłośników biegów górskich z Polski jak i z zagranicy, zarówno amatorów jak i zawodników wyczynowych. Do końcowej klasyfikacji liczy się 12 najlepszych wyników danego zawodnika. Finał Ligi Biegów Górskich oraz Wielka Gala Biegów Górskich, podczas której nastąpi wręczenie nagród najlepszym zawodnikom i organizatorom, odbędą się 25 listopada w Ustroniu.

Klasyfikacja Ligi Biegów Górskich Dare2b: www.biegigorskie.pl

Eliminator – 4-etapowy bieg na Czantorię Wielką

W ramach finałowych rozgrywek rozegrana zostanie druga edycja czteroetapowego biegu na stoku Czantorii Wielkiej. Warto podkreślić, iż zawody te – pomimo swej elitarności – mają charakter otwarty, tzn. praktycznie każdy miłośnik biegania może spróbować swych sił i zdobyć czterokrotnie Czantorię. Zadane to nie będzie oczywiście łatwe, na co wskazuje już sama nazwa: Górska Masakra – Eliminator…

Wyjątkowa formuła powoduje, iż w każdej z serii odpadać będzie 25% najsłabszych zawodników, tak więc szansę na czterokrotne zdobycie Czantorii będą mieli tylko najlepsi.

Jednak już sam udział i wbiegnięcie choć raz na szczyt będzie dowodem siły i charakteru. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe.

Przewidziane są także liczne nagrody niespodzianki. Organizatorzy liczą także na spore grono kibiców i już teraz zapraszają 25 listopada w okolice dolnej stacji kolejki na Czantorię, gdzie emocje sportowe sięgną tego dnia zenitu!

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.gorskamasakra.pl

Uroczysta Gala i „Złote Kozice”

O godzinie 19:00 rozpocznie się Gala Biegów Górskich. Poznamy wtedy zwycięzców Ligi Biegów Górskich Dare2B, a organizatorom najlepszych polskich biegów górskich wręczone zostaną nagrody „Złote Kozice”.

Rozdanie nagród odbędzie się na terenie głównego partnera zawodów – Uzdrowiska Ustroń w położonym na zboczu Równicy Hotelu Wilga.

Gala finałowa Biegów Górskich to święto biegaczy górskich. Dla osób biorących udział w lidze będzie to doskonała okazja do spotkania się poza biegowymi trasami. Po części oficjalnej odbędzie się na bankiet i zabawa przy muzyce w hotelowej Karczmie Zapiecek. To wspaniała okazja do spędzenia wieczoru w gronie najlepszych biegaczy górskich.

UWAGA: W ramach dodatkowej nagrody wszyscy zawodnicy Ligi Biegów Górskich z pierwszej 10 open oraz pierwszych trójek w kategoriach wiekowych i stylach będą mieli wstęp wolny!

Udział w Gali warto potraktować jako swoiste sportowe Andrzejki, które przecież już niebawem i zabrać ze sobą drugą osobę.

Istnieje możliwość wykupienia biletów na udział dla osób, które chciałyby przy dobrej kuchni i muzyce poznać bliżej najlepszych polskich zawodników w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej.

Zamawianie biletów na Galę: https://b4sportonline.pl/Wielka_Gala_Biegow_Gorskich/index

Partnerzy i sponsorzy

Głównym sponsorem tytularnym Ligi jest brytyjska marka odzieży dla aktywnych Dare 2b www.dare2b.com.

Partnerem strategicznym zawodów jest Miasto Ustroń.

Parterami głównymi Uzdrowisko Ustroń S.A. oraz Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu.

Przygotowanie i oprawa gali oraz biegu:

Fundacja Bieg Rzeźnika

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te