Wielka Sowa nadciąga …

Tylko 90 dni dzieli nas od startu 8.”Biegu na Wielką Sowę.

Przypomnijmy: 13 sierpnia br., Ludwikowice Kłodzkie, Dolny Śląsk , Centrum Rekreacyjne ”Harenda”. Start godz. 11.00.

Zdobywca „Złotej Kozicy”, najlepszy polski bieg alpejski 2016 roku od lat przyciąga biegaczy chcących zmierzyć się z kultowa trasą. Popularność biegu sprawiła, że w zeszłym roku na starcie stanęło 500 biegaczy, w tym cała polska czołówka biegaczy górskich.

Kto był u nas i biegał, wie że warto przyjechać. Dla trasy, kibiców, atmosfery, organizacji, wreszcie dla urokliwego miejsca w Górach Sowich, jakim jest „Harenda”.

Zapisy nabierają tempa. Przyspieszenie – jak zwykle – nastąpi w czerwcu, a w ostatnich 2 tygodniach przed imprezą zaleje nas fala zgłoszeń i wpłat.

Oczywiście, to cieszy.

Niemniej warto już teraz pomyśleć na wpłatą wpisowego, bowiem do końca maja to tylko 45 zł.! Natomiast wysokość wpisowego o 10 zł. wzrośnie w czerwcu i lipcu. Też do zniesienia. Za to drożej będzie w sierpniu ,a na dodatek dla spóźnialskich może zabraknąć pełnych pakietów startowych.

Co prawda przygotowani jesteśmy na 600 osób, ale…różnie to bywa w ostatniej chwili.

Oczywiście różne przypadki zdarzają się zwykłym ludziom, a biegaczom jakby częściej. A to kontuzja, choroba,wydarzenie rodzinne, układy w pracy, itp. Sytuacje nie do przewidzenia. To zrozumiałe.

W każdym razie ,tytułem przypomnienia – w maju to tylko 45 zł.

Zawodnicy, którzy ukończyli 65 rok życia są zwolnieni z opłaty startowej, a mieszkańcy miasta i Gminy Nowa Ruda płacą symboliczne wpisowe. Zwolnieni z opłaty startowej są także zwycięzcy „Biegu na Wielką Sowę” w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn w latach 2010 – 2016 oraz zawodnicy zaproszeni przez dyrektora biegu.

Jest także „furtka” regulaminowa , która zakłada przyjmowanie zgłoszeń drużynowych/min. 5 osób po 30 zł. od osoby, bo podobnie jak przed rokiem będzie prowadzona rywalizacja drużynowa.

W tym roku Biuro Zawodów czynne będzie także w przeddzień imprezy, a więc już 12 sierpnia będzie można odebrać numery i pakiety startowe w godz. 16.00 – 20.00 . Oczywiście w „Harendzie”.

 

Trasa generalnie bez specjalnych zmian, czyli nie zbyt łatwa ale za to przepiękna widokowo i przyrodniczo.

Myślimy jedynie o niewielkiej zmianie miejsca startu na terenie „Harendy”.

W ramach 8.”Biegu na Wielką Sowę”, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i mimo, że w regulaminie nie umieściliśmy kat. K/M 70, to jesteśmy przygotowani na przyjęcie zawodników po 70-tce i zaproszenie ich na podium.

Więcej informacji na naszej nowej stronie : www.biegajwgorachsowich.pl

Wkrótce poinformujemy Was o zawartości pakietu startowego, premiach górskich na trasie i oficjalnym sponsorze biegu.

Do zobaczenia w Ludwikowicach Kłodzkich! Zapraszamy!

http://www.biegajwgorachsowich.pl/

Gabriela Buczek
Edward Kozłowicz

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te