Górski Półmaraton Wiślański już 21 maja!

To będzie już trzecia edycja tego biegu i znów górscy biegacze z całej Polski będą mieli okazję wystartować z pl. Hoffa w samym centrum Wisły aby zmierzyć się ze sobą, z rywalami i z beskidzkimi ścieżkami.

Do wyboru będzie półmaraton i górski bieg na dystansie 10 km. W 2016 roku półmaraton wygrał Jakub Glajcar z Wisły, a „dziesiątkę” Jakub Kałużny (Sopot, OTK Rzeźnik).

Najlepszą kobietą na głównym dystansie okazała się Iwona Januszyk (Oświęcim, KS Kandahar), w biegu na 10 km klasyfikację pań wygrała Natalia Brożek – Woźniczka. W sumie wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników.

W tym roku organizatorzy zapraszają na ten bieg w niedzielę, 21 maja, a zawody rozpoczną się o godzinie 11:00.
Biuro zawodów pracować będzie od godz. 8:00, a w przeddzień biegu od godz. 17:00 do 20:00 – oczywiście w miejscu startu.

Do ostatniej chwili można się zapisać i wziąć udział w tym biegowym wyzwaniu. Ważna informacja dla planujących start zawodników jest taka, że do 20 maja włącznie obowiązuje obniżona opłata startowa i wynosi ona 50 PLN. W dniu biegu za start zapłacimy 70 PLN.

Ponieważ wiślański bieg wchodzi w skład biegowego cyklu Runner’s World Super Bieg – każdy kto dopiero rozpocznie swą przygodę z cyklem, poniesie jeszcze jednorazową opłatę w wys. 10 PLN za numer startowy z elektronicznym chipem, który obowiązuje też na wszystkich pozostałych imprezach RWSB.

Poprzedni bieg zaliczany do cyklu odbył się 7 maja w Polanicy – Zdroju i zgromadził na starcie ponad 350 zawodniczek i zawodników.

Beskidzka trasa najpierw poprowadzi przez Kamienny w stronę Trzech Kopców, a potem lekko w dół, najpierw grzbietem i, już stromo, przez las w stronę szosy Wisła – Szczyrk.

Trasa odbija od drogi i wraca w stronę Wisły Dobki, lawiruje między zboczami Tokarni i Bukowej i schodzi w okolice nadwiślańskich bulwarów i amfiteatru, a potem już prosto do mety.

Trasa Wiślańskiej „10” tuż za szczytem Kamiennego, a jeszcze przed Trzema Kopcami ucieka w stronę Cyrhli i wraca do Wisły.

Przewyższenie na trasie 10 km to 370 m, ale na trasie półmaratonu aż 800. Będzie więc sporo okazji i miejsca do pokazania swoich biegowych umiejętności i szykuje się bieg dla prawdziwych górali.

III Górski Półmaraton Wiślański i III Wiślańska „10” zapraszają w niedzielę 21 maja na plac b. Hoffa w Wiśle. Zaczynamy o 11:00.

Zapisy i szczegóły dostępne są na http://superbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te