Weekend biegowy w Zieleńcu

Zapraszamy na Weekend Biegowy w Zieleńcu! W ramach imprezy odbędą się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach górskich stylem alpejskim i anglosaskim.

Zieleniec – Stolica sportów zimowych w Kotlinie Kłodzkiej. Ale i latem nie brak tu atrakcji, czyniących to miejscem godnym regularnego odwiedzania. Położona w bajecznym otoczeniu Gór Orlickich od południa oraz Gór Bystrzyckich od północy niewielka miejscowość przyciąga przede wszystkim specyficznym klimatem i wyjątkową atmosferą, która charakteryzuje się rzadko spotykaną w innych kurortach ciszą. Przenoszony z dużych miast gwar (a wręcz hałas) to zresztą problem nie tylko miejscowości wypoczynkowych na Dolnym Śląsku, ale i innych regionów polski. Postępująca komercjalizacja, której najlepszym przykładem jest powstająca na zakopiańskich Krupówkach galeria handlowa, to z pewnością nie to, czego szukamy i czego spodziewamy się po miejscowościach wypoczynkowych.

Na szczęście w Zieleńcu jest dokładnie odwrotnie. Śpiew ptaków i odgłosy polnych koników, choć dla wielu z nas niczym wyjątkowym nie są, to w połączeniu z malowniczymi pejzażami otaczających Zieleniec gór i pagórków stanowią bezcenną wartość.

W Zieleńcu nie brak pensjonatów i hoteli o różnym standardzie i szerokim przekroju cenowym, począwszy od schronisk, pensjonatów, hoteli, na obiektach z zapleczem SPA skończywszy. Każdy więc znajdzie tutaj ofertę dla siebie.

wakacje_w_zielencu_01

W sobotę zawodnicy staną na starcie biegu górskiego stylem alpejskim, na dwóch dystansach – 4 i 8 km. Start biegu – godzina: 12:00. W niedzielę rozegrany zostanie natomiast bieg górski stylem anglosaskim, na dystansie 8 km. Biegi zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem PZLA biegów górskich.

1

Dystans i różnice podbiegów i zbiegów:
Bieg alpejski: mężczyźni-  8,8km., suma podbiegów 480m.,
– kobiety: 3km., suma podbiegów 290m.
Bieg anglosaski: bieg odbędzie się na pętli 4km. z sumą  podbiegów i zbiegów 134m.; mężczyźni będą pokonywać 2 pętle, kobiety 1 pętlę.

A2_WeekendBiegowyPlakat

Zasady uczestnictwa:
W zawodach mogą startować osoby, które uiszczą opłatę startową w wysokościach: bieg główny kobiet i mężczyzn 40 zł.; renciści i emeryci 30zł.- dotyczy biegu alpejskiego; odpowiednio 30zł. i 20zł.- dotyczy biegu anglosaskiego. Zgłoszenie po 20 sierpnia 2014r. będzie skutkowało naliczeniem opłaty startowej zwiększonej o 100%. Warunkiem startu jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego zezwalającego na udział w biegach lub wypełnienie oświadczenia, że udział w starcie nastąpi na własną odpowiedzialność.  Od roku urodzenia 1999 do 18 lat za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

2

Kategorie wiekowe kobiety:
– K I do 35 roku życia,
K II 36 lat i starsze,
– mężczyźni:
– M I do 35 roku życia,
– M II od 36 lat starsi.

Nagrody:
W kategoriach open kobiet i mężczyzn  za trzy pierwsze miejsca nagrody pieniężne osobno za bieg alpejski i osobno za bieg anglosaski. Pula nagród pieniężnych nie będzie niższa niż 3.000zł. i ostatecznie będzie podana do wiadomości najpóźniej do dnia 17.08.2015r.
Nagrody pieniężne w formie voucherów będą  wręczane podczas dekoracji zawodników (odbiór gotówki nastąpi bezpośrednio po oficjalnym zakończeniu zawodów w Biurze Zawodów). Nagrody- vouchery nie odebrane w czasie dekoracji przepadają na rzecz organizatora.
Każda osoba, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal dyplomy. Dodatkowo za pierwsze trzy miejsca w kat. żeńskich i męskich zostaną wręczone medale i dyplomy.

3

Świadczenia dla uczestników biegu:
Napoje orzeźwiające na trasie i mecie biegów, posiłek regeneracyjny po biegu, zabezpieczenie medyczne i GOPR.

Adres Biura Zawodów i zgłoszenia
Ośrodek Wczasowy Ski§spa
Zieleniec 69
57-340 Duszniki Zdrój
skispa@zieleniec-ski.pl
tel/fax 74 866 93 07; kom. 607 432 229

Zakwaterowanie:
Jak wyżej lub w innych miejscach noclegowo – żywieniowych na stronie www.zieleniec.info.pl

Organizatorzy:
•    Stowarzyszenie Zieleniec
•    Centrum Śnieżnik Międzygórze
•    MOKiS Duszniki-Zdrój

Kontakt / informacje:
•    tel. 607-432-229
•    tel. 509-203-022

www.zieleniec-ski.plwww.narciarstwobiegowe.com

Za organizatorów:
Jerzy Rybczyński – Kierownik Zawodów

Post navigation

Już za miesiąc anglosaskie MP

Już za miesiąc, w dniach 25-26.07.2015r. w niezwykle urokliwej miejscowości położonej w Sudetach Wschodnich – Międzygórzu,…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te