Weekend Biegowy w Tatrach

Zakończył się Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W dniach 5-7 czerwca pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zakopane oraz Starosty Powiatu Tatrzańskiego odbyły się trzy biegi: VIII Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, VIII Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km oraz VI Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km.

logo

Zawody zorganizowało zakopiańskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem biegaczy z całej Polski, a także z zagranicy. Wzięli w nich udział zawodnicy m.in. z Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi i Hiszpanii.  Łącznie we wszystkich trzech imprezach biegowych wystartowało  blisko 700 zawodników, a Grand Prix „Sokoła” sklasyfikowanych zostało 53 zawodników. Jego zwycięzcą został Piotr Biernawski z Nowego Targu, wśród pań najlepsza była Dominika Bolechowska z Zakopanego.

grand prix

Najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego był Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Jego zwycięzcą po raz kolejny został Marcin Świerc (Salomon Suunto Poland) z czasem 3h01:19. W tym roku trasa tego ekstremalnego biegu  miała aż 32 km długości , a deniwelacja wynosiła 2218 m.

swierc

W ramach Mistrzostw Polski w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli „Fake Runners” przed reprezentantami TG „Sokół” Zakopane i Salco Sport Team.  Zawodnicy biegli najpierw miejskimi ulicami z Krupówek do Kuźnic, a następnie już trudnymi górskimi szlakami w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

kozielska

Po raz pierwszy meta i strefa regeneracji energetycznej usytuowana została w samym centrum miasta na Placu Niepodległości i była dostępna dla szerszego grona kibiców.

marduła

Dzień wcześniej odbył się krótszy 15 kilometrowy Biegu Sokoła, którego trasa rozpoczęła  się i zakończyła w Kuźnicach. Najszybciej pokonał ją Tomasz Gawroński z Jędrzejowa z czasem 1h19:39,9.

gawroński

Z kolei meta, ostatniego 10-kilometrowego Biegu im. Wł. hr. Zamoyskiego tradycyjnie już zlokalizowana została w jednym z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach – nad Morskim Okiem. Pierwszy dobiegł do niej niespodziewanie Daniel Wosik z Kunowa z czasem 41:17,9. Niespodziewanie ze względu na fakt iż dzień wcześniej Daniel stoczył wyczerpującą walkę na najdłuższym, 32 kilometrowym Biegu Marduły zajmując w nim wysokie piąte miejsce.

wosik

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, szczycąc się ponad 120-letnią tradycją, poprzez organizację tych wydarzeń pragnie popularyzować patriotyczne i sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a także upamiętniać postacie hrabiego Zamoyskiego – patrioty, niezwykle zasłużonego dla Tatr i Zakopanego oraz druha Franciszka Marduły – wybitnego lutnika, sportowca, pedagoga, prezesa TG Sokół w Zakopanem.  Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zapraszają na kolejną edycję „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem” za rok.

morskie oko

Więcej informacji na stronie: www.biegisokole.pl

Dh. Anna Karpiel-Semberecka
Sekretarz TG „Sokół” Gniazdo w Zakopanem
Fot. Anna Karpiel-Semberecka

Organizator:
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem

Patronat honorowy:
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk

Patronat medialny:
Gość Niedzielny
Tygodnik Podhalański
Telewizja Tygodnika Podhalańskiego
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
www.biegigorskie.pl
www.podhale-sport.pl

Sponsor sprzętowy:
Dynafit

Partnerzy:
Biuro Promocji Zakopanego
Intersport
Hotel Mercury Zakopane Kasprowy
Kino „Sokół”
Mountain & Running
Kinga Pienińska
Sportslab
Polskie Koleje Linowe S.A.
PSS „Społem” Zakopane
Mulebar
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej
Dr Narcyz
Skyrunning Poland i Skyrunner® Poland Series
Cukiernia Samanta
Karczma Polany
Berdax
HSKI Szkoła Narciarska

„Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Zakopane przeznaczonych na realizację zadań w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Post navigation

Udany Zakopiański Weekend Biegowy

W dniach 5-7 czerwca 2015 odbyła się tegoroczna edycja „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem”. Ze względu…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te