WALIGÓRA RUN CROSS coraz bliżej

WALIGÓRA RUN CROSS GŁUSZYCA odbędzie się już 10 września 2016.  Będzie to pierwsza edycja imprezy, ale już dzisiaj bieg „Waligóra Run Cross Głuszyca” zaliczyć można do tych trudniejszych biegów górskich w Polsce.

Trasa ultra maratonu Waligóra RUN Cross rozpoczyna się w Głuszycy, skąd drogami polnymi wiedzie w masyw Gór Suchych. Tam pokonujemy większość biegu docierając do uzdrowiska Sokołowsko, by ponownie ruszyć w Góry Suche. Dwukrotnie będziemy przebiegać obok Schroniska Andrzejówka na 10-tym i na 39km zawodów.

11

Dwa razy będziemy zdobywać Ruprechticki Szpiczak – na 14-tym km i na 45km (dystans ultra).

18

Po kolejnym pokonaniu Szpiczaka zmierzamy pasmem przygranicznym (szlakiem prowadzącym wzdłuż słupków granicznych) do miejsca zbiegu z pasma granicznego przed Rarogiem.

20

Ostry zakręt w lewo i początkowo łagodnym zbiegiem, a następnie stromym docieramy do kamieniołomu Kamyki położonego przed Głuszycą, skąd drogą asfaltową, a następnie polną, przebiegającą przez przepust pod nasypem kolejowym docieramy do Głuszycy i mety na stadionie.

profil_WRC

Przed nami do pokonania 53km trasa zawodów z przewyższeniem pozytywnym +2503m i negatywnym – 2507m .
Nawierzchnię trasy biegu w większości stanowią drogi leśne, gruntowe oraz częściowo szutrowe, a także słabo widoczne ścieżki oraz drogi asfaltowe stanowiące niecałe 10 procent trasy zawodów.

14

Charakterystyczne dla trasy biegu są podejścia, tzn. trudne odcinki prowadzące pod górę, które nawet najlepsi biegacze będą podchodzić, ponieważ podbieganie pod nie może być dla zawodników nie ekonomiczne. Nachylenie niektórych podejść przekracza nawet 45 stopni. Całkowita długość takich odcinków wynosi około 5000m .

12

O krosowym charakterze biegu stanowi jego profil, na którym prawie wcale nie ma płaskich odcinków. Są podbiegi i podejścia oraz zbiegi – w większości dłuższe i łatwiejsze od podbiegów.

24

Uczestnicy zawodów oprócz wymagającej trasy biegu spotkają na swej drodze wiele miejsc z których będą mogli podziwiać rozległe widoki na bliższe i dalsze okolice: Góry Kamienne, Wałbrzyskie, Czarne, Góry Sowie oraz położone dalej Góry Stołowe – Bromowskie Ściany (stanowiące ich czeską część), a także Rudawy Janowickie i masyw Karkonoszy.

30

Ciekawym aspektem trasy jest to, że przebywając jedną jej część, uczestnicy WRC będą widzieli przed sobą kolejny etap zmagań, albo fragment trasy, który mają już za sobą.

Końcowy odcinek zawodów to około 5km zbieg z pasma przygranicznego przez kamieniołom i łąki rozciągające się w pobliżu Głuszycy.

27

Niewątpliwie piękne widoki i ciekawe miejsca, które są zlokalizowane na trasie, zrekompensują trudy zawodów.

29

Organizatorzy pomyśleli również o mniej przygotowanych biegaczach. Równolegle na części trasy zostanie rozegrany Półmaraton Górski WRC Głuszyca. Dystans tego biegu to 25 km, a suma wzniesień wynosi około 1000 m.

09

W ramach tego biegu zostaną także rozegrane Mistrzostwa Służb Ratowniczych o Puchar Naczelnika Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR.

Uczestnictwo w zawodach pracowników firmy Faurecia Wałbrzych Struktury na dystansie ultra i półmaratonu jest bezpłatne, a dla najlepszych biegaczy przewidziane są nagrody.

Zawodnicy, którzy wystartują w Waligóra Run Cross Głuszyca, w pakiecie startowym otrzymają: koszulkę techniczną, pas na numer startowy, baton energetyczny, napój izotoniczny, prezent od firmy Colgate.

baner

Trwają jeszcze zapisy chętnych do uczestnictwa w zawodach.

Rejestracja zawodników oraz szczegółowy regulamin zawodów dostępne są na stronie biegu: http://www.waligoraruncross.pl/

ZAPRASZAMY do Głuszycy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te