W Górę Bieg, W Górę Serca!!! Zostań Dawcą!

Jak twierdzi się powszechnie, „sport to zdrowie”. Nie trzeba być biegłym specjalista kardiologii, żeby potwierdzić pozytywny wpływ wysiłku fizycznego na pracę i stan naszego serca. Nasze serca – serca biegaczy – są silne. Serce jest mięśniem, dlatego podobnie jak w przypadku innych mięśni, im dłużej i częściej się nad sercem pracuje, tym jest ono bardziej wydajne.

Jeśli biegasz i dbasz o swoje serce jesteś idealnym kandydatem na dawcę serca!!!

plakat_x960

„Zostań dawcą serca” jest przewrotną – jak na Bejorów przystało – wspólną akcją Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ryter” oraz Stowarzyszenia Sursum Corda w ramach programu „Na ratunek”. Nie poszukujemy osób wykazujących się heroizmem, by dobrowolnie oddać swój mięsień sercowy drugiej osobie. Nasza akcja skierowana jest do wszystkich, zarówno naszych biegowych Przyjaciół, znajomych, koleżanek i kolegów, wszystkich Bejorów i tych, którzy nie znają i nigdy nie słyszeli słowa „bejor”, aby wspólnie wykazać się heroizmem dobroci.

Zostań dawcą serca! Twój udział kosztuje i przynosi namacalne dobro!

Kto zna Bieg Bejorów wie, że to impreza zupełnie inna niż jakikolwiek bieg w Polsce. Nie znajdziesz u nas nagród, nie znajdziesz zaawansowanej organizacji, nie znajdziesz sędziów ani elektronicznego pomiaru czasu. Na Biegu Bejorów tradycyjnie najważniejszy jest klimat.

W tym roku Bieg Bejorów jest dodatkowo jedynym, największym i najgłośniejszym biegiem charytatywnym na Sądecczyźnie! Chcesz zatem zostać DAWCĄ SERCA?

UKS „Ryter” jako Organizator zobowiązuje się do przekazania 1 zł z opłaty startowej każdego zawodnika na ratowanie życia Bartka. Wszyscy „Dawcy serca”, którzy przyłączą się do akcji, podejmą identyczne zobowiązanie – wpłacić na konto Bartka 1 zł za KAŻDEGO UCZESTNIKA Biegu Bejorów. Im więcej uczestników, tym więcej pieniędzy zbierzemy.

madej2

Co możesz zrobić na Biegu Bejorów:

1. Możesz wystartować w Biegu Bejorów – wtedy Twój udział przyniesie złotówkę od każdego Dawcy serca.
2. Możesz przyłączyć się do akcji „Zostań dawcą serca” – i „adoptować” wszystkich uczestników. Dawcy serc podejmują zobowiązanie identyczne jak Organizator – do wpłaty „złotówki” od każdego zawodnika, który u nas wystartuje. Możesz być pewny, że zostanie ona przeznaczona na ratowanie Bartka 🙂 Zostaniesz także wpisany na naszą listę Dawców serca 🙂
3. Możesz „pójść po bandzie” i zarówno wystartować w biegu jak i przyłączyć się do akcji „Zostań dawcą serca” – wtedy prócz „zarabiania” swoim uczestnictwem, dodatkowo oddajesz dla ratowania życia Bartka to co masz najcenniejsze – swoje SERCE.

madej1

Po raz pierwszy ratowano Bartusiowe życie, gdy miał 1,5 roku. Chirurdzy musieli „załatać” dziurę w serduszku z którą przyszedł na świat.

bartek

W fachowej – medycznej terminologii wada serca z którą się urodził nazywa się Zespołem Fallota. W przegrodzie między komorami serca dziecka u którego padnie taka diagnoza jest dziura. Tętnica płucna jest zwężona. Przez płuca płynie mniej krwi, a w krwi jest mniej tlenu. Życiodajnego pierwiastka jest zbyt mało, aby dziecko mogło aktywnie żyć. Czasem tlenu jest zbyt mało, aby w ogóle mogło żyć.

Więcej info: http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/bartek_swiderski/

Foto: Mirosław Madej

Post navigation

Jesienni zdobywcy Babiej Góry

Niewykluczone że część z nas zapamięta ten bieg do końca życia i będzie się skromnie szczycić…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te