Vitalcity SkyRace(R) 2017

Rozpoczyna się nowy sezon Słowackiej Skyrunning ligi w górniczym miasteczku Smolnik – Vitalcity SkyRace® 2017

Po zeszłorocznym debiucie ligi SSkyA (Słowackie Stowarzyszenie Skyrunning), rozpoczynamy nowy sezon, który obejmuje 10 spotkań skyrunningowych biegów.

Początek sezonu odbędzie się w małoznanych Wołowskich Górach (Volovske Vrchy), w pobliżu byłego górniczego miasteczka – Smolnik.

Bieg w Smolniku odbedzię się – dnia 29/04/2017 (w sobotę) o godzinie 10:00. „Bylibyśmy szczęśliwi, jeśli by się chociaż powtórzyła ilość biegaczy z zeszłego roku,kiedy ponad stu śmiałków ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski walczyło z trasą długości 27 km o przewyższeniu 2 100 metrów, co stanowi format Skyrace®  przeznaczony dla bardziej doświadczonych zawodników.“ -mówi Martin Kovaľ, stowarzyszenie Vitalcity.

Rekord trasy Vitalcity SkyRace®należy do Michala Rajniaka (SK) i Tamary Tinte (HU)

Można powiedzieć, że Michal Rajniak „zakochał się” w skyrunningu właściwie w Smolníku, , gdzie wystartował w tego rodzaju wyścigu po raz pierwszy.

Ubiegłoroczny sezon był dla Michala bardzo udany, bo po zsumowaniu wszystkich punktów z biegów ligi SSkyA 2016, został on najlepszym słowackim skyrunner-em. Rekord Michała wynosi 2 godz. 56min 22 sek.

Kobiecy rekord – 3 godz. 45min. 46 sek. utrzymuje doświadczona zawodniczka z Węgier – Tamara Tinta. Będzie bardzo interesujące zobaczyć, czy Tamara wraca powtórzyć swój świetny wynik, a także jak się na wyścig przygotowała najlepsza słowacka skyrunnerka Marína Kissová.

Vitalcity SkyRace® 2017 znów będzie trudny, ale warto wziąć udział.

„Bieg zostaje mniej więcej ten sam” opisuje Martin Kovaľ  i kontynuuje: „Każdy biegacz otrzyma stylowe nakrycia głowy już w biurze zawodów.  Kilkudziesięciu biegaczy, którzy dotrą do celu otrzyma również kamizelkę. Nagrody od Vitalcity i sponsorów dla pierwszej trójki mężczyzn i kobiet są oczywiste… Warto przyjść „

Rejestracja jest już uruchomiona: http://skyrace.vitalcity.sk/

Raport-wideo z zeszłego roku 2016 jest dostępne tutaj:

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te