Nowe wyzwanie Piotra Heroga

Sezon biegów górskich 2017 zmierza powoli ku końcowi, większość biegaczy ma już za sobą najważniejsze starty, często traktując jesienne imprezy już bardziej rekreacyjnie.

Inaczej jest w przypadku Piotra Hercoga, który już w najbliższy weekend zmierzy się ze 105 km (+6500 m) trasą Ultra Trail Atlas Toubkal, i tym samym… rozpocznie swoją drugą cześć sezonu.

Ultra Trail Atlas Toubkal odbędzie się już po raz dziewiąty, a uczestnicy mają do wyboru 4 dystanse od 12 do 105 km oraz formułę Challenge na którą składają się zmagania na dystansie 26 i 42 km. Cała impreza odbywa się od 5 do 9 października, a zawodnicy będą rywalizować w otoczeniu najwyższego szczytu Maroka – czyli Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m).

Start najdłuższego dystansu odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 6 rano czasu miejscowego, a zawodnicy będą wbiegać nawet powyżej 3500 m n.p.m. Limit czasu wynosi 36 godzin, a pierwszy zawodnik spodziewany jest po około 13 godzinach. Rekord trasy należący do Anrauda Lejeune pochodzi z 2013 roku i wynosi 12:49:44.

Dla Piotrka Hercoga nie będzie to docelowy start w drugiej części sezonu, w planach jest bowiem jeszcze grudniowy start w Extreme Marathon Kilimanjaro.

Tuż przed startem zapytaliśmy Piotrka o samopoczucie, aklimatyzację i taktykę na zawody.

„W Maroku przebywam zaledwie od kilku dni, ale udało mi się już dwa razy stać na Tubkalu. Nie wiem czy tak krótki czas wystarczy na aklimatyzację, zapewne ciężko mi będzie powalczyć o zwycięstwo w tych zawodach. Te kilka dni to chyba jednak za mało, żeby poznać specyfikę tego terenu. Na listach startowych można zobaczyć wielu świetnych zawodników. Z drugiej strony przed nami kilkanaście godzin biegu i wszystko może się zdarzyć. Na pewno nie przyjechałem tutaj na wycieczkę krajoznawczą i dam z siebie jak najwięcej podczas startu.

Na listach startowych na tym dystansie widniej również inny zawodnik z Polski – Wacław Wielopolski

Zapraszam na FP Piotra Hercoga
https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/

oraz na stronę zawodów
http://www.atlas-trail.com/en/ultra-trail-atlas-toubkal-105/#tab-id-5
foto Łukasz Buszka

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te